To takie proste!
Przedszkole z Oddz.Integracyjnymi im.Jana Pawła II w Supraślu
Strona głowna  /  Niepodległa
Niepodległa

                                   100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

 

 

 

2018 to Rok Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

 

flaga II rzeczpospolitej"11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" - czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak podkreślono w dokumencie, to dzięki tym, którzy pozostali nieugięci, nasz Naród wyszedł zwycięsko z dziejowej próby. "Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin" - głosi uchwała. Sejm wyraził też nadzieję, że wzorem Ojców Niepodległości - Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego - Polacy porzucą spory,  by wspólnie świętować ten radosny Jubileusz w jedności i pojednaniu.

 

         W naszym przedszkolu przez cały 2018 rok wspólnie świętujemy i organizujemy różne uroczystości oraz zabawy dla dzieci związane z 100-tną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

         Poniżej zamieściliśmy link umożliwiający pobranie pokazu slajdów przedstawiających działania naszych wychowankow i nauczycieli dla Niepodległej. Nasze wspólne dzialania zostały nagrodzone podczas rozstrzygnięcia  konkursu "Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych". Znależliśmy się w pierwszej dziesiątce wśród placówek oświatowych w województwie podlaskim. Jesteśmy z tego dumni!

 

                                    STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

 


Ostatnia aktualizacja: 2019-04-30