Przedszkole z Oddz. Integracyjnymi im. Jana Pawła II
Strona głowna  /  Galeria
Witamy w dziale galeria
Galeria wydarzeń

Gościliśmy niedawno artystów z Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, ze spektaklem pt. " Kto Ty jesteś? Polak mały". Bardzo nam się spodobała ta audycja. Mogliśmy grać różne role przed publicznością  i aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu muzycznym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-19

W tym tygoniu gościliśmy w swoim oddziale mamę naszej Julii, która czytała dzieciom. Pięknie dziękujemy i zapraszamy innych chętnych Rodziców.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-17

Pszczółki lubią czytanie. A jeszcze bardziej  lubią gdzy rodzice czytają w przedszkolu. Jest zawsze miło i ciekawie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-11

8 marca w Pszczółkach był wyjątkowy. Było bardzo miło, serdecznie, słodko i  zaskakująco kwieciście. Chłopcy stanęli na wysokości zadania. Dziewczynki i panie były zaskoczone i szczęśliwe. To prawdziwi mężczyźni.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-11

W Tłusty Czwatrek dzieci z grupy Kaczuszki miały okazję zrobić faworki. Każde dziecko pięknie "wywinęło" swego faworka. Efekty pracy przedstawiamy na zdjęciach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-03

W tym tygodniu obchodziliśmy także urodziny dwóch dziewczynek z naszej grupy Izy i Basi. Było uroczyste odśpiewanie "100 lat" oraz najlepsze życzenia zdrówka i uśmiechu :) Dziewczynki poczęstowały nas cukierkami i ciasteczkami. Było słodko.... Dziękujemy bardzo:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-03

W Światowy Dzień Archeologii wybraliśmy się na wycieczkę do Punktu Usług Turystycznych "Bukowisko" w Supraślu. Tego dnia mieliśmy wyjątkową okazję uczestniczyć w spotkaniu z archeologiem Panem Adamem Wawrusiewiczem. Poznaliśmy zawód archeologa i jego pracę. Cały miniony tydzień poświęciliśmy poznawaniu dinozaurów, dlatego po cichu liczyliśmy na to, że p. Adam podzieli się z nami doświadczeniem wykopania kości dinozaurów. Niestety dinozaurami zajmuje się paleontolog. To małe rozczarowanie zrekompensowała nam możliwość dotknięcia prawdziwych skarbów odkrytych przez arecheologów pochodzących z wykopalisk archeologicznych, także z terenu Powiatu Białostockiego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-27

Pszczółki wybrały się w kosmos. Najpierw przygotowały wybraną przez siebie planetę i umieściły ją w odpowiednim miejscu w układzie słonecznym. To była zabawa i nauka!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-25

Na koniec tematyki o kosmosie, postanowiliśmy zorganizować kosmiczną dyskotekę. Grupa Pszczółek i Smerfów bawiły się razem. Były zabawy kierowane, tańce kosmiczne i własne aranżacje muzyczne. Było na prawdę kosmicznie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-25

Niedawno gościliśmy w przedszkolu dzieci wraz z rodzicami, które chcą dołączyć do naszej społeczności. Przygotowaliśmy nowym przedszkolakom wiele atrakcji. Były zabawy integracyjne przy muzyce, zabawy plastyczne oraz zabawy z chustą animacyjną. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik sensoryczny i oczywiście basen z piłeczkami. Każdy przyszły przedszkolak dostał kolorowy balon z naszym logo.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-25

W pierwszym tygodniu lutego obchodziliśmy urodziny i Mai (4-te), jak również Irenki (3-cie). Dziewczynki poczęstowały nas cukierkami, a my odświętnie zaśpiewaliśmy im sto lat. Wszystkiego najlepszego życzy Wam cała grupa Kaczuszek!!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-24

Nasz projekt rozpoczęliśmy od zrozumienia pojęcia „karnawał”. Następnie omówiliśmy kolejne etapy naszych przygotowań, które zrealizowaliśmy krok po kroku: udekorowaliśmy naszą salę; wykonaliśmy maski karnawałowe, przyszykowaliśmy stroje; a ostatnim etapem było szlifowanie umiejętości tanecznych. Uczyliśmy się tańca afrykańskiego, indiańskiego, irlandzkiego ale najbardziej nasze serca podbił taniec Greka Zorby. Nawet nie przypuszczaliśmy, że drzemią w nas takie talenty taneczne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-19

W tym tygodniu świętowaliśmy 4 urodziny Julii:) Pięknie dziękujemy za przepyszne pączki. Życzymy dużo zdrówka i uśmiechu na twarzy każdego dnia:):):)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-17

Starsi koledzy ze szkoły odwieddzili nasze przedszkole i pokazali swoje umiejęętności teatralne. Przedstawienie pt "Choinka" bardzo zainteresowało wszystkich przedszkolaków. Były gromnie brawa i słodki poczęstunek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-14

Następnego dnia obejrzeliśmy drugie przedstawienie teatralne w wykonaniu druciej klasy I. Przedsgtawienie było również atrakcyjne i ciekawe. Gromkich braw nie żałowaliśmy. My też czegoś się nauczyliśmy,,,,

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-14

Gościliśmy dzisiaj niezwykłego gościa, który pokazał nam ciekawe i egzotyczne instrumenty muzyczne rodem z Azji, Ameryki Południowej i Północnej, Afryki, Indii, Australii i Europy. Prowadzący to pasjonat i twórca muzyki, który opowiadał o historii, pochodzeniu i budowie instrumnetów. Odbył się także krótki koncert muzyczny. Na koniec mogliśmy też spróbować zagrać na niektórych instrumentach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-04

W drugim tygodniu Ferii Zimowych dzieci z obu grup spędziły czas aktywie. Było dużo zabawy, spacerów, szaleństwa na śniegu, a także bylismy w Domu Ludowym na projekcji filmu pt. "Kaczki z gęsiej paczki".

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-03

Przyszli mistrzowie zaczęli od wiadomości teoretycznych – poznali nazwy i podstawowe zasady zimowych dyscyplin sportowych.  Chłopcom najbardziej spodobało się saneczkarstwo, więc postanowili zrobić sobie sanie bobslejowe z kartonowego pudełka. Jako że nie opanowali jeszcze wskakiwania do sań, z górki zjeżdżali na „jabłuszkach”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-01

 Pierwszy tydzień Ferii Zimowych Kaczuszki spędziły razem z Krasnoludkami w ich sali. Nasze maluchy miały możliwość się zintegrować, poskakać na zajęciach ruchowych z panią Renatką, pobawić się w różne zabawy z chustą KLANZY, pooglądać trochę bajek i najzwyczajniej pobawić się krasnoludkowymi zabawkami. Było baaaaardzo wesoło....

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-29

Dzień Babci i Dziadka to dla Gumisiów wielkie święto. Na tę okazję dzieci przygotowały program artystyczny, w którym nie zabrakło bajkowej opowieści o ukochanej wnuczce i ukochanej Babuni. Wprawdzie wirus sprawił, że w uroczystości mogło uczestniczyć tylko 9 dzieci, to jednak Gumisie stanęły na wysokości zadania i w tak okrojonym składzie przedstawiły inscenizację, zatańczyły, zaśpiewały i wyrecytowały wiersze.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-22

Pszczółki już od rana nie mogły doczekać się balu karnawałowego. Przebrały się wswoje stroje i niecierpliwie oczekiwały kiedy się zacznie.... Potem już poszło szybko i oczywiście prezenty i tu kolejna radość.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-15

Pszczółki poraz kolejny odwiedziły Arboretum. W szacie zimowej las wyglądał pięknie. Odwiedziliśmy paśnik i karmniki dla ptaków. Rozumiemy potrzebę dokarmiania zwierząt i ptaków zimą. Obejrzeliśmy również film edukacyjny o tej tematyce. Praca plastyczna wykonana znakomicie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-15

W naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Wszystkie dzieci już od kilku dni nie mogły się doczekać takiej imprezy. Szykowały przebrania i były bardzo podekscytowane. I wreszcie przyszedł ten dzień... Zabawa była udana, wszyscy świetnie się bawiliśmy. Na koniec przyszedł Mikołaj i przyniósł nam prezenty! I znów musimy czekać cały rok do następnego balu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-15

W mniniony piątek odbyła się w naszym przedszkolu " Zabawa Karnawałowa". Dzieci z grupy Kaczuszek pięknie przebrane uczestniczyły w zabawie oraz konkursach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-13

Pszczółki uwielbiają ruch! Na sali gimnastycznej również. Tym razem zorganizowały skoki do basenu. Wzorując się na skokach narciarskich, był nawet sędzia, który zezwalał na skok. Zabawa była udana!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-08

Czas świąteczny zawitał w przedszkolu..... Przybyli goście, wszyscy odświętnie ubrani. Dzieci z grupy Pszczółek przedstawiły Jasełka  i grały kolędy. Były świąteczne życzenia, śpiew kolęd  i słodki poczęstunek. Miło w takiej atmosferze rozpocząć swięta. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-27

Pszczółki uwielbiają pobyt na świeżym powietrzu, a gdy już spadnie śnieg bawią się na całego. Najbardziej lubią zjazdy z górki. Radości było co niemiara!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-27

W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia dzieci z grupy Kaczuszki poznawały zwyczaje związane ze świętami, takie jak: spędzanie czasu z rodziną, przygotowywanie i jedzenie tradycyjnych potraw wigilijnych, sposób nakrywania stołu, ubieranie choinki, śpiewanie kolęd. Uczestniczyły także w warsztatach bożonarodzeniowych, na których wykonały wraz z Rodzicami piękny łańcuch oraz inne ozdoby, które poźniej powiesiły na choince. Oczywiście nie zabrakło także "szaleństwa" na śniegu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-26

Na Mikołajki nasze przedszkole odwiedził sam Św. Mikołaj. Krasnoludki bardzo cieszyły się z wizyty tak oczekiwanego gościa. Radośnie wykonywały wszystkie zadania, były bardzo grzeczne i w nagrodę otrzymały słodki prezent... pierniczki. Dziękujemy Św. Mikołaju!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-18

Krasnoludki wybrały sie do biblioteki. Pani Ula przeczytała nam książkę o przygodach Świnki Pepe oraz misia Koali. Historie wprowadziły nas w magiczny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Krasnoludki siedziały zasłuchane w bajki. Nie możemy doczekać się kolejnych wizyt w bibliotece...

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-18

Na warsztatach bożonarodzeniowych Krasnoludki wspólnie z Rodzicami i rodzeństwem mogli wykonać bombkę metodą decoupage, zaśpiewać kolędę oraz  wspólnie wykonać Łańcuch dobra. W taki sposób, dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników warsztatów mogliśmy pomóc dzieciom z dystrofią mięśniową. Nasz łańcuch dobra jest baaardzo długi i na pewno przyczyni się do pobicia rekordu i pokaże dzieciom, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach. Dziękujemy Wam kochani Rodzice za to, że w ten przedświąteczny zabiegany czas zawsze możemy na Was liczyć:):):)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-18

Krasnoludki podziwiały spadający śnieg podczas spaceru do lasu. Na leśnym placu zabaw miały okazję zobaczyć leśne stworki mieszkające na placu zabaw... radosci nie było końca:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-18

Krasnoludki uwielbiają lepić w plastelinie. Wyobraźnia ruszyła i tak oto powstawały całe rodzinki kolorowych ślimaczków, bohaterów bajkowych oraz inne rożne stworki - potworki... Gratulujemy Krasnoludkom wyobraźni:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-18

Gustaw skończył już trzy latka więc wszystkie Krasnoludki z okazji urodzin życzyły mu: pysznego urodzinowego tortu, wielu gości, wymarzonych prezentów oraz uśmiechu od ucha do ucha:):):)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-18

Gumisie przez cztery dni przygotowywały się na spotkanie ze św. Mikołajem. Napisały listy ze swoimi marzeniami, zrobiły dostojnemu solenizantowi laurkę w kształcie św. Mikołaja, no i oczywiście były bardzo grzeczne. Niecodzienny gość docenił starania pięciolatków i przyniósł ze sobą worek z prezentami. Wprawdzie nie były to jeszcze te wymarzone prezenty, ale to przedsmak wigilijnych niespodzianek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-17

W ten wtorek dwie grupy naszych przedszkolaków (3 i 4 latki): "Kaczuszki" oraz "Elfy" wzięły udział w pierniczkowych warsztatach w Restauracji PROWINCJA. Każde dziecko dostało swoją porcję ciasta, z której powstawały różne kształty ciasteczek i udekorowane wedle gustu dzieci. Niektóre pierniczki zostały zjedzone na miejscu, a część "uratowanych" zabrana do domu...MNIAM, MNIAM!!!! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-16

Kolejna wizyta Pszczółek w Arboretum odbyła się w zimowej szacie. Dzieci cieszyły się z pobytu na świeżym powietrzu chociaż śniegu za dużo nie było. Poszerzyły swoją wiedzę o  tajemniczym życiu zwierząt leśnych. Wyjazd dostarczył wiele radości i zabawy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-15

Pszczółki poważnie myślą o świętach, dlatego uczyły się lepić i ozdabiać pierniki. Swoją pracę wykonywały bardzo solidnie i wyszły kolorowe, kształtne i bardzo słodkie pierniki. Na koniec dostały od szefa kuchi dyplomy cukiernika.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-15

Pszczółki bardzo lubią zimę. Chociaż nie ma jeszcze dużo śniegu ale zabawa jest przednia... aniołki na śniegu już wychodzą....

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-15

Pszczółki  wraz z rodzicami przygotowały piękne bombki w kolorze biało-czerwonym. Patriotyczne bombki zawiesiły na ogromnej choince na placu w Supraślu. Potem wraz z rodzicami obejrzą stojącą i ozdobioną choinkę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-15

Pięciolatki, gdy poznały postać św. Mikołaja – biskupa, stwierdziły, że miał on bardzo dobre serce. Zachęcone przykładem świętego pastanowiły zostać jego pomocnikami i tak jak on robić innym ludziom dobre uczynki. Zatem każdego dnia w czasie adwentu wyjmują z kalendarza adwentowego serduszko z dobrym uczynkiem, który następnie realizują wobec kolegów i koleżanek, a także rodzeństwa i rodziców. Na zakończenie czasu oczekiwania na Boże Narodzenie z serduszek powstanie łańcuszek dobrych uczynków, który złożymy w betlejemskiej szopce jako prezent dla dzieciątka Jezus.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-14

W minionym tygodniu dzieci z grupy Kaczuszki czekając na Mikołaja wykonały jego portret - w podziękowaniu za odwiedziny.  A gdy przyszedł.... radosci nie było końca:):):)

Skorzystaliśmy także z chwilowych opadów śniegu i ulepiliśmy bałwana. Dziec były mokre ale szczęśliwe:):):)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-09

A w tym tygodniu w grupie Kaczuszek obchodziliśmy kolejne urodziny. Tym razem 3 lata skończył nasz Aleks. Serdecznie dziękujemy za wszystkie słodkości, którymi poczęstował nas nasz kolegatego dnia i życzymy mu Wszystkiego Najlepszego oraz duuuużo Uśmiechu na co dzień!!!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-25

Najmłodsza z naszych przedszkolnych grup "Kaczuszki" na Dzień Misia, oprócz zabaw ze swoimi własnymi, ukochanymi misiami, mogła wcielić się w "prawdziwe misie". Efekt - oceńcie sami...

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-25

Jeszcze tydzień temu twierdziliśmy, że noc jest wtedy, gdy słońce schowa się za chmury lub las a teraz już wiemy, że ma to związek z ruchem obrotowym Ziemi.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-23

Poznaliśmy nasz Układ Słoneczny. Wiemy, czym różni się gwiazda od planety. Potrafimy wymienić po kolei wszystkie planety i podać cechy charakterystyczne każdej z nich. Najbardziej jednak podoba się nam Ziemia – ten nasz kosmiczny dom.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-23

Obserwowanie nieba nocą może być przygodą. Wtedy uruchamia się wyobraźnia i synteza wzrokowa. Każdy z nas wypatrzył inny gwiazdozbiór, któremu nadał swoją nazwę a przy okazji ćwiczył umiejętość klasyfikowania przedmiotów ze względu na dwie cechy: wielkość i kolor.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-23

Światowy Dzień Misia to dobra okazja do wspólnych zabaw misiów i Gumisiów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-23

Trzy dziewczynki z grupy Pszczółek próbowały swoich sił w miejskim konkursie malarskim, który odbył w Przedszkolu Nr 32 "Bajkowe Miasteczko".Temat konkursu nawiązywał do wiedzy dzieci o Polsce jak również przebiegał w atmosferze patriotycznej. Dziewczynki świetnie się bawiły i  pracowały rzetelnie przy sztalugach. Taka wizyta sprawila im dużo radości i nieoczekiwanych przeżyć. Miło również było otrzymać wyróżnienie, dyplom i nagrody. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-21

Do naszego przedszkola przyjechali niecodzienni goście..... Przedstawiciele Straży Granicznej wraz z psem "Borem". Spotkanie było bardzo ciekawe i atrakcyjne. Wszystkie dzieci były zainteresowane i bardzo zaciekawione tym co zobaczyły. Goście  przekazali również wiedzę odnośnie bezpiecznego postępowania z psem. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca Straży Granicznej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-18

W ostatnim tygodniu października obchodziliśmy pierwsze w tym roku szkolnym urodziny w naszej "kaczuszkowej" grupie - urodziny Natana. Natanek skończył juz całe 3 lata i  świętowaliśmy razem z nim, zajadając pyszne babeczki, które upiekła jego mama. Wszystkiego najlepszego!!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-15

Poraz kolejny Pszczólki miały zajęcia z edukacji przyrodniczo-leśnej w Arboretum w Kopnej Górze. Tym razem omawialiśmy temat "Fabryka drzew". Podczas zajęć dowiedzieliśmy się wiele o "fabryce", nie tylko drzew..... Zrobiliśmy też ciekawą pracę plastyczną z użyciem trocin. Poza tym czas na świeżym powietrzu szybko i przyjemnie  minął. Już czekamy na kolejne zajęcia:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-14

W naszym przedszkolu gościliśmy aktorów teatru ConieCo. Tym razem  spotkaliśmy się z postaciami baśni Andersena. Było na prawdę miło i ciekawie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-13

W miniony piątek dzieci z grupy Kaczuszek także świętowały 100 - lecie Niepodległości.

Utrwalały symbole narodowe, śpiewały hymn, otrzymały kotyliony w barwach narodowych, a także odbijały swoje biało - czerwone rączki.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-12

W naszym przedszkolu odbyło się wiele działań dla Niepodległej. Odbył się konkurs plastyczny pt. "Polska - Moja Ojczyzna",śpiewaliśmy hymn Polski o godz.11.11 w ramach ogólnopolskiej akcji oraz  jedliśmy  biało-czerwone potrawy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-10

08 listopada  2018r. rozpoczęliśmy cykl działań na rzecz Niepodległej. Nasz patriotyczny występ odbył się w Domu Ludowym z udziałem wielu zaproszonych gości. To była bardzo wzruszająca uroczystość. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-09

Dzieci z grupy Pszczółek podczas wycieczki w Białymstoku odwiedziły Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. Tam zobaczyły co dzieje się ze śmieciami  po wyrzuceniu do kosza. Zapoznały się jak w  sposób ekologiczny przetwarza się odpady i jak są one wykorzystywane do produkcji ciepła i prądu. Na koniec spotkania z ekologią dzieci uczestniczyły w lekcji segregowania odpadów komunalnych. Wycieczka zakończyła się  super zabawą w Fikolandzie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-04

 Każdy z nas czasem odczuwa złośc i to jest sytuacja normalana. Ważne, by wiedzieć, że są sposoby na rozładowanie emocji. Razem z dziećmi "wymyśliliśmy" kilka sposobów na rozładowanie złości, w takiej chwili można: głęboko oddychać, odejść na chwilę od innych i głosno krzyknąć: AAAAAAA!!!!, zgnieść kilka niepotrzebnych kartek i wyrzucić je do kosza, można tez przytulić się do mamy lub taty.....

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-28

Firma Photon postanowiła, w ramach reklamy, przeprowadzić zajęcia edukacyjne z robotem Photon. Dzieci z grupy  "Pszczółek" były zachwycone gdyż to pierwsze takie spotkanie. A Photon potrafi sporo:wykrywać przeszkody, wyczuwać dotyk, reagować na dźwięk. robotem można sterować za pomocą urządzenia mobilnego, smartfonu lub tabletu, na którym jest zainstlowana aplikacja. Dzieci dostały również koszulki z wizerunkiem Photonka. Zabawy z nim były ekscytujące.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-25

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka. Było wiele atrakcji. Były występy dzieci, pasowanie na przedszkolaka (grupy najmłodsze), rozstrzygnięcie konkursu owocowo-warzywnego (wystawa prac konkursowych), konkursy z ziemniakiem i oczywiście gorący pieczony ziemniak z gorącą herbatą. Wszyscy świetnie się bawili.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-24

Krasnoludki na zajęciach z j. angielskiego na wesoło poznawały kolory:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

Balony to ulubione zabawki Krasnoludków. Ileż  z nimi radości... wyzwalają  kreatywność Krasnoludków. Balonowe akrobacje budzą podziw. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

Krasnoludki układały owocowe kompozycje, degustowały, określały smaki, liczyły owoce, przygotowały z nich  musy i soki. Z apetytem zjadły wszystkie przyniesione przez siebie pyszności. Dziękujemy rodzicom za owocową ucztę:):):)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

Krasnoludki odwiedziła pani Ula z biblioteki. Opowiedziała dzieciom o zasadach wypożyczania książek z biblioteki oraz przeczytała ksiażeczkę. Pani ula przyniosła wiele książeczek, które Krasnoludki mogły wypożyczyć do domu. Prosimy rodziców, aby odwiedzili biblioteke w celu założenia dziecku karty. Będziemy jeden raz w tygodniu (wtorek) wypożyczać ksiażki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

Dziękujemy Pani Małgosi za przepiękną kompozycję kwiatową, którą Krasnoludki posadziły w swojej skrzynce:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

Dziękujemy Pani Małgosi za przepiękną kompozycję kwiatową, którą Krasnoludki posadziły w swojej skrzynce:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

Wszystkie Krasnoludki uwielbiaja bawić się z jesienią: szeleszczą opadłymi liśćmi, podrzucają je, robią z nich jesienne kolorowe bukiety, zbierają żołędzie i kasztany i kochają się huśtać.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

Krasnoludki ścieżką zdrowia zaprowadziły grupowego węża - Syczusia na leśny plac zabaw.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

Krasnoludki na zajęciach umuzykalniających z rytmiki uroczyście przy akompaniamencie odśpiewały Alexowi  urodzinowe 100 lat. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

W obecnym roku szkolnym  dzieci z grupy "Pszczółki " realizują projekt z edukacji przyrodniczo-leśnej pt. "Leśne przedszkolaki". Zajęcia odbywają się na świerzym powietrzu w Arboretumi prowadzą je przygotowani do tego edukatorzy.  Dzieciom podobają się takie zajęcia. Piersze zajęcia dotyczyły szaty jesiennej i darów jesieni.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-22

Ostatnie dni cieplej pogody dały możliwość wesołej i niecoddziennej zabawy. Zabawy z liśćmi dostarczyły dzieciom wiele radości. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-22

Jak to mówią specjaliści, uczyć sie można zawsze i wszędzie.Tak więc w tym tygodniu, Kuczuszki wykorzystały piękną, jesienną pogodę  i uczyły sie języka angielskiego, nie jak zwykle w sali, lecz na świeżym powietrzu. Wspólnie zpanią Gosią oraz dobrze znaną pacynką - Monkey,dzieciaczki się wybiegały, powspinały i pobawiły.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-21

Dnia 16 października 1978 roku, arcybiskup krakowski Karol Wojtyła jako pierwszy kardynał z Polski,  został wybrany na papieża i przybrał imię Jan Paweł II. Dzień 16 października został ustanowiony świętem przez Sejm RP w dniu 27 lipca 2005 roku jak uznano w uchwale – w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory. W naszej placówce rokrocznie obchodzimy to święto, ucząc dzieci kim był nasz patron.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-17

W tygodniu zatytułowanym „Dary jesieni” zajmowaliśmy się warzywami i owocami zarówno typowo jesiennymi, jak i dojrzewającymi podczas innych pór roku i rosnącymi w innych strefach klimatycznych. Usystematyzowaliśmy wiedzę na temat jadalnych części warzyw, ich systemów korzeniowych. Doskonaliliśmy umiejętności opisu a także rozróżniania warzyw i owoców za pomocą zmysłu dotyku, węchu i smaku. „Dzięki” ananasowi nauczyliśmy się kolejnej literki: A, a. Podsumowaniem całego tygodnia było zadanie kulinarne. Samodzielnie przeczytaliśmy przepis zapisany w formie pigtogramów a następnie krok po kroku wykonaliśmy sałatkę owocową, która była naprawdę wyśmienita.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-17

W tygodniu „Dbamy o zdrowie” zajmowaliśmy się szeroko pojętym tematem zdrowia człowieka. Poznaliśmy Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej oraz utrwaliliśmy nazwy produktów należących do każdego piętra piramidy. Poznaliśmy również kolejną cyfrę – 2, co pozwoliło nam na poznanie numeru alarmowego 112. Poprzez scenki sytuacyjne utrwaliliśmy wiedzę o rodzajach pomocy, którą niosą poszczególne służby ratunkowe. Mamy świadomość, że znajomość tego numeru może uratować zdrowie a nawet życie. Oprócz cyfry 2, poznaliśmy także nową literę – I, i, która kształtem przypomina igłę z przyszywanym guziczkiem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-17

W ramach cyklu spotkań z Kulturą wybraliśmy się do Białostockiego Teatru Lalek w Białymstoku, by obejrzeć sztukę pt. „O, jak cudowna jest Panama!” Następnie dzięki uprzejmości taty Lidki – p. Michała poznaliśmy kulisy teatru i pracę osób na rzecz kultury. Po wizycie w teatrze udaliśmy się do Krainy Smyka, gdzie nasze emocje miały ujście w zabawie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-17

W piątek 12.10.2018r. obchodziliśmy wszyscy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkie starsze dzieci bardzo się do tej uroczystości przygotowały. Były ilustrowwane piosenki, tańce, wesołe skecze, serdeczne życzenia i tradycyjne sto lat. Gościliśmy byłych, emerytowanych pracowników placówki oraz przedstawiciela Urzędu Miasta i Gminy Supraśl. W uroczystościach uczestniczyli również wszyscy nauczyciele i pracownicy przedszkola jak również przedstawiciele Rady Rodziców. Nie brakowało też ciepłych słów, serdeczności, podziękowań i kwiatów. Będziemy mile wspominać ten dzień:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-15

W tym tygodniu dzieci z grupy "Kaczuszek" dowiedziały się jak dbać o zdrowie. Dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia i aktywnosci fizycznej, dowiedziały się co znaczy wyrażenie zdrowe odżywianie. Uczyły się okreslać co jest zdrowe,a co nie. Dowiedziały się także jak ważny dla zdrowia jest ruch. Wykonały również pracę plastyczną "Jabłka w słoiku".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-12

Nasze przedszkole zostało nagrodzone w konkursie " Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych". Znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce placówek oświatowych w województwie podlaskim. Jesteśmy dumni z naszych działań!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-10

W tym tygodniu tematem zajęć w grupie Kaczuszek były warzywa. Dzieciaczki utrwalały nazwy warzyw, kolorowały je w swoich książeczkach, a z pietruszki oraz ziemniaka stworzyły takie oto grzybki....

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-07

Dzieci z grupy "Kaczuszek" poznawały i utrawały kolory. Zabawy i radości było wiele. Największą radość sprawiło "odbijanie" kolorowych rączek na wyciętych lisciach. Ciekawym zadaniem także było mieszanie farb w koszulkach foliowych. Dzieci paluszkami przesuwały farby w folii, tworząc nowe kolory, próbując podać ich nazwy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-30

Dzieci z grupy "Pszczółek" przypominały zasady ruchu drogowego i prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Nazywały też znaki  drogowe w najbliższym otoczeniu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-21

Dzieci w grupie "Pszczółek" zorganizaowały dyskotekę z okazji Dnia Przedszkolaka. Były różne ciekawe  tańce ale najbardziej podobał się taniec - wygibaniec. Niektóre Pszczółki nawet się przebrały na tą okazję. Wszyscy świetnie się bawili!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-21

Wakacyjne wspomnienia stały się punktem wyjścia do pracy z mapą. W tym tygodniu  nauczyliśmy się wskazywać Polskę na politycznej mapie Europy a także odczytywać z mapy fizycznej ukształtowanie terenu naszej ojczyzny. Wiemy już, gdzie leżą i jak oznaczane są morza, jeziora, rzeki, niziny, wyżyny i góry. Wspólnie próbowaliśmy również oszacować odległość na mapie. Przypomnieliśmy sobie nasze symbole narodowe i nauczyliśmy się drugiej zwrotki hymnu państwowego, a przy okazji opanowaliśmy postawę baczność – spocznij.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-17

"Gniotki" w naszej grupie wywołały wiele radości i uśmiechu. Prosta zabawka wykonana z balonu i mąki ziemniaczanej pozwala dziecku wyrzucić z siebie negatywne emocje, przy okazji rozwijając małą motorykę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-16

Wrzesień u "Kaczuszek" rozpoczął się intensywnie. W naszej sali bawiliśmy się chustą animacyjną, balonikami oraz ćwiczyliśmy małą motorykę - nawlekając  makaron na słomki. Wychodziliśmy też na pierwsze spacery ubrani (jak to nasza grupa) w zielone kamizelki, trzymając się "węża Staśka".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-16

W ramach akcji Czytający Rodzic mama Wojtka odkrywa dzieciom nowe przygody Franklina

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-26

Dziś Gumisiom czytała mama Borysa

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-26

Z okazji Twoich Urodzin przyjmij Olu od dzieci i swoich wychowawczyń

najlepsze życzenia. Życzymy Ci dużo zdrowia i pomyślności.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-26

Ostatni w tym roku szkolnym wyjazd przedszkolaków do Arboretum w Kopnej Górze, kończący edukację przyrodniczo-leśną.

Pracownicy Lasów Państwowych zorganizowali naszym wychowankom pożegnalne ognisko – nie zabrakło kiełbasek i słodyczy, ale także dyplomów, medali i prezentów tematycznie związanych z lasem i jego mieszkańcami. Leśnicy w ten sposób podziękowali przedszkolakom za systematyczną naukę o ochronie przyrody na terenie Arboretum. Dzieci odwdzięczyły się pamiątkowymi pracami plastycznymi, tańcem i piosenką. Tym razem na ogromnej polanie przedszkolaki zajmowały się tylko zabawami ruchowymi, a edukacja przyrodnicza została odłożona do przyszłego roku.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-25

data dodania: 2018-06-25

data dodania: 2018-06-25

data dodania: 2018-06-25

25.05. 2018r. Przedszkolaki obejrzały prezentację o wiośnie w Parku, zwiedziły siedzibę Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyśkiej. 

Pani Ewa każdemu dziecku i wychowawczyniom przekazała drzewko świerka do posadzenia w przydomowym ogrodzie. 

Serdecznie dziękujemy za zielone drzewka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-17

Życzymy Ci Ignasiu dużo zdrowia i radości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-17

Przedszkolaki zostały zaproszone do Restauracji Bohema w Supraślu. Pani Monika bardzo serdecznie przyjęła dzieci. Udostępniła do zabaw swój przepiękny ogród, poczęstowała frytkami i przepysznym kompotem owocowym. Za wszystko serdecznie dziękujemy! Następnie udaliśmy się do Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu.

Pani Honorata - mama naszego wychowanka z grupy ,,Smerfy" - Jeremiego oprowadzała nas po pracowniach: malarstwa, grafiki i rzeźby oraz innych pomieszczeniach szkoły. Wielkie było zainteresowanie dzieci, gdy na żywo zobaczyły rzeźbienie w glinie przez uczniów tejże szkoły. Okazało się, że każde dziecko w przyszłości chciałoby być rzeźbiarzem. Przedszkolaki pobawiły się w ogrodzie szkoły, podziwiały duże kamienie poukładane w kole. 

Następnie poszliśmy do Księgarni, aby podziękować za całoroczną współpracę Pani Ewie. Otrzymaliśmy kolorowe kalendarze i balony. Dziękujemy za współpracę i 

życzymy słonecznych wakacji. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-15

W drodze do Arboretum Gumisie i Pszczółki zapaliły znicze na Cmentarzu Powstańców Listopadowych w Kopnej Górze. Pamiętamy o historii naszego kraju, czcimy miejsca pamięci w naszym regionie - kształtujemy i pielęgnujemy wartości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-15

data dodania: 2018-06-15

data dodania: 2018-06-15

data dodania: 2018-06-15

Dnia 27 maja 2018r. w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Supraślu odbył się Festyn Rodzinny. 
Podsumowaliśmy szeroko omawiane podczas całego roku szkolnego działania w zakresie bezpieczeństwa. Dzieci mogły zobaczyć wyposażenie radiowozu oraz porozmawiać z policjantem. Odwiedzili nas Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Supraślu, którzy przygotowali tor przeszkód jaki czasem muszą pokonywać podczas akcji ratunkowych. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej omawiali skutki złego odżywiania. Przygotowali różnorodne konkursy z nagrodami.
W trakcie festynu dokonaliśmy oficjalnego otwarcia „Galerii na płocie” pt. „Supraśl znamy i kochamy – małą Ojczyznę odkrywamy”. Zdjęcia wielkoformatowe przedstawiają życie przedszkola w latach 1953 – 2018. Zapraszamy do oglądania!
Było również wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jaki i dorosłych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki na trampolinie oraz dmuchany zamek. 
W ofercie festynu znalazły się również: kiermasz ciast, sprzedaż gofrów, stoisko gastronomiczne, stoisko plastyczne, malowanie na folii, kącik „Małej Księżniczki”, gdzie można było pomalować paznokcie oraz wykonać piękną fryzurę, skręcanie balonów w różne kształty, malowanie twarzy, przejażdżki „Bajkową Ciuchcią” oraz konną bryczką, występ zespołu pana Janusza Fidziukiewicza i wiele wiele innych. 
Nasze przedszkolaki zaprezentowały zdolności artystyczne, za co otrzymały gromkie brawa od zgromadzonych gości. 
Pogoda dopisała, dzięki czemu panowała miła i rodzinna atmosfera. Mamy nadzieję, że zorganizowany festyn spełnił oczekiwania zarówno jego twórców, dzieci, rodziców, jak i przybyłych gości.
Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoją obecność, zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.

data dodania: 2018-06-15

W poprzedni Piątek w naszej Grupie obchodziliśmy urodziny naszej Zosi, która skończyła już całe 3 lata. Dziękujemy Ci Zosiu za pyszne babeczki i inne słodkości, którymi nas poczęstowałaś tego dnia. Życzymy Ci wszystkiego co najlepsze, nasza Ty "Aniu z Zielonego Wzgórza", jak Cię zwą w naszym Przedszkolu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-14

Dzieci poznały już dużo liter i  potrafią układać różne wyrazy. Wykorzystując swoje tabliczki układały wyrazy z literką "z". Sprawiało im to wiele radosci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-12

Niedawno obchodziliśmy kolejną rocznicę nadania imienia Jana Pawła II naszemu Przedszkolu. Z tego też powodu grupa Kaczuszek zaniosła do kościoła św.Trójcy kwiatki zrobione przez Panie nauczycielki. Ustawiły je pod figurą naszego Papieża Polaka i zmówiły krótką modlitwę w jego intencji....

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-07

Dnia 18.05. gościliśmy  kaczuszkowym oddziale mamę naszego Piotrusia. Pani D. przyszła do nas,by poczytać nam m.in."Lokomotywę" oraz inne najpiękniejsze i jej ulubione wierszyki dla dzieci Juliana Tuwima. Kaczuszki dziękują i proszą o więcej innych, chętnych rodziców z naszej grupy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-07

Dnia 05.05. obchodziliśmy w naszej grupie Kaczuszek urodziny Marcelinki. Dziewczynka skończyła już 4 lata i tego dnia poczęstowała nas przepysznymi "szyszkami" zrobionymi przez jej mamę. Dziękujemy Ci Marcelko i życzymy wszystkiego co najlepsze!!!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-07

Dnia 19.05. nasz Mateuszek obchodził swoje 4 urodziny. Bardzo nam smakowały cukiereczki, którymi nas poczęstował. Mateuszku, życzymy Ci żebyś był taki radosny i szcześliwy, jak wychodzisz zawsze na zdjęciach. Sto Lat!!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-07

Dzisiejszego dnia 07.06. grupa Kaczuszek została zaproszona na słodkości do restauracji "Prowincja", w ramach obchodów  Dnia Dziecka. Właścicielami tego klimatycznego miejsca są rodzice naszego Antosia. Pani Ania i Pan Michał (który jest z zawodu cukiernikem, a do tego znakomitym kucharzem), uraczyli nas pysznym soczkiem oraz smakowitymi naleśnikami z owocami i polewą. Mogliśmy też wspólnie powycinać ciasteczka, które Pan Michał upiekł w wielkim piecu, a później  zabraliśmy je do domu. Bardzo dziękujemy za zaproszenie Państwu A. Było baaaaardzo smacznie, a Kaczuszki baaaaardzo zadowolone!!!!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-07

Gumisie brały udział w międzynarodowej kampanii "Kilometry dobra" organizowanej przez Caritas. Zebrały 60 złotówek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-01

Po raz kolejny nasze Przedszkolaki wzięły udział w IV już Ogólnopolskim Maratonie " Sprintem do Maratonu". W tym roku całą imprezę rozpoczęły najmłodsze grupy " Kaczuszki" i " Krasnoludki", które pokonały dystans 60m. Natomiast grupy starsze biegały w pobliskim lesie na trasach narciarskich, biegi miały charakter " biegu na orientację". Każda grupa oraz panie otrzymały mapkę w kolorze trasy , którą miały się poruszać. Najdłuższa trasa którą pokonały "Smerfy" to 4 km!, natomiast " Gumisie" i "Elfy" przebiegły 3km, Pszczółki" 2km a " Muminki" 1 km.:) Wszystkich uczestników było 143 , a w sumie razem przebiegliśmy 290,2 km :D. Maraton zakończyliśmy wspólnym piknikiem przy ognisku , które zorganizowało nam Nadleśnictwo Supraśl za co bardzo, bardzo dziękujemy. W związku z obchodami 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wszyscy uczestnicy biegli w barwach biało-czerwonych. Dnia 16.05.2018 r odbyła się główna Gala wręczenia medali i dyplomów dla każdego "Maratończyka". Panie otrzymały certyfikaty dla całej grupy . Na koniec wszyscy razem odśpiewaliśmy hymn " Sprintem do Maratonu". Ogromne brawa dla wszystkich uczestników za udział i wysiłek Do zobaczenia za rok :) :) :)

data dodania: 2018-05-25

Zabawy dzieci na plaży w ramach działań upamiętniających postać patrona naszego przedszkola - Jana Pawła II

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-25

Przedszkolaki zaprezentowały rodzicom tańce narodowe oraz ludowe, których nauczyły się w czasie zajęć rytmicznych z panią Elą Trochimowicz - zawodową tancerką Kurpi Zielonych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-25

Gumisie dowiedziały się, że można kolekcjonować różne rzeczy. Przekonały się również, że same są kolekcjonerami, bo zajmują się filatelistyką, numizmatyką, zbieraniem kart FIFA, aut, maskotek, itp.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-23

Dzięki hojności mamy Patryka przedszkolaki z grupy Gumisie mogły założyć piękny fragment własnego ogródka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-16

Dzieci tym razem pojechały w ramach projektu "Leśne Przedszkolaki" pojechały do Selvinarium. Tam zwiedziły ciekawe miejsca i dowiedziały się co oznaczają słoje drzew.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-15

data dodania: 2018-05-15

data dodania: 2018-05-15

Kolejny wyjazd "Pszczółek" w ramach metody "Leśne przedszkolaki". Tym razem dzieci zwiedzały Silvarium w Poczopku. Pobyt na świeżym powietrzu dodał nam dużo pozytywnej energii:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-13

Z okazji Twoich Urodzin życzymy Ci dużo zdrowia, pomyślności, szóstek w szkole

i wymarzonych prezentów urodzinowych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-13

Przedszkolaki  z grupy Smerfy i Elfy 10.05.2018r. pojechały na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego 

,,Kraina Krasnoludków" w Zalesiu koło Dobrzyniewa. Dzieci dzielnie pokonywały leśny tor przeszkód, jeździły 

na kucyku i osiołku,pływały tratwą po zalewie, jeździły furą po leśnych ostępach Puszczy Knyszyńskiej, zapoznały się ze zwierzętami żyjącymi w gospodarstwie domowym: kozami, królikami, kurami, perliczkami, kaczkami, gąskami, prosiaczkami, kucykami, osiołkiem. Obejrzały również film animowany o ,,Krainie Krasnoludków".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-13

Stasiu! Z okazji Twoich Urodzin składamy Ci najserdeczniejsze życzenia.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-13

Ola Szymczuk i Tymuś Makal reprezentowali nasze przedszkole w konkursie matematycznym, 

który odbył się w Samorządowym Przedszkolu nr. 4 w Białymstoku. Odnieśli sukces - zajęli II miejsce.

Brawo zuchy!!!!

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-13

Smerfy wystąpiły z przedstawieniem pt.:,,Jak Wojtek został strażakiem" 

w oparciu o treść książki Czesława Janczarskiego  o tym samym tytule, oraz zaśpiewały

piosenkę pt.:,, Pali się!".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-13

Kilka zdjęc z Wizyty "Pszczółek" w Komisariacie Młodego Policjanta w Białymstoku i zabawy na swieżym powietrzu na placu zabaw w Świętej Wodzie :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-09

Gumisie podczas wycieczki w Białymstoku odwiedzily Komisariat Młodego Policjanta. Tam poznały pracę policjanta i wcieliły się w jego rolę. Na koniec bawiły się na publicznymplacu zabaw.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-09

Przedszkolaki z grupy ,,Smerfy" i ,,Elfy" wzięły udział w uroczystości upamiętniającej rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Zatańczyły taniec Polonez i zaśpiewały pieśń patriotyczną pt.: ,,Jestem Polakiem" pod Pomnikiem Orła Białego w Parku Saskim 

w Supraślu. Występ był przepiękny a dzieci stanęły na wysokości zadania pokazując swój lokalny patriotyzm. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-07

27 kwietnia obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Tańca. Małe i duże przedszkolaki poprzez szereg wesołych zabaw poznawały tańce charakterystyczne dla różnych krajów europejskich. Cieszymy się, że w odpowiedzi na nasz apel internetowy mogliśmy gościć u nas małych artystów, którzy zgłosili się, aby pokazać swoje umiejętności taneczne. Dziękujemy nauczycielce SP, Pani Eli Trochimowicz z klasą III A, dzięki której podziwialiśmy taniec z Polski oraz taniec i pieśń z Rosji. Dziękujemy też Kubie Puciłowskiemu z grupy Gumisie, który wspaniale zatańczył nam breakdance. Podziękowania należą się również Marice z białostockiego zespołu tanecznego Atom Mini, która pięknie wykonała taniec do muzyki z repertuaru Michaela Jacksona.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-27

Poniedziałkowe popoludnie 23.04 Pszczółki spędziły wraz z rodzicami na warszatatch z terapii ręki. Dzieci ćwiczyły sprawność ruchową kończny górnej, sprawność manipulacyjną dłoni, umiejętność chwytu, koordynację pomiędzy dłońmi. Dziękujemy za przybycie i  wspaniałą atmosferę :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-24

Jacusiu! Z okazji Twoich siódmych Urodzin składamy Ci gorące życzenia- dużo zdrowia, pomyślności i wspaniałych prezentów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-24

Książka towarzyszy Smerfom każdego dnia. W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Książki przedszkolaki udały się do księgarni i zostały bardzo serdecznie przywitane przez Panią Kierownik -  Ewę Sokołowską i Panią Anetkę. Pani Ewa opowiadała dzieciom o swojej pracy, zachęcała  również do odwiedzania ksęgarni wraz z Rodzicami. Dzieci rozwiązywały zagadki  związane z książkami i ich bohaterami. Wszystkie dzieci otrzymały miłe niespodzianki: kolorowe ołówki, zakładki do książek i płyty z dziecięcymi przebojami. Dziękujemy!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-24

Przedszkolaki zagospodarowywały kosmos różnymi obiektami - od sond, satelitów poprzez wahadłowce i łaziki aż  - humorystycznie - po UFO z Marsjanami na pokładzie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-21

W tym tygodniu odwiedziły nas dwie mamy, pani Magdalena Fiedorczyk - mama Zuzi i pani Katarzyna Domaszewicz - mama Karolinki w ramach akcji ,,Czytający Rodzic". Dzieci w wielkim skupieniu wysłuchały interesujących treści książek o owadach i ,,Szewczyku Dratewce"

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-20

Hubertowi życzymy dużo zdrowia, pomyślności, słonecznych dni oraz wspaniałej zabawy urodzinowej!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-19

Gumisie odwiedziły Urząd Pocztowy w Supraślu. Poznały w nim pracę listonosza,pracowników poczty i poznały "drogę" listu. Wysłały również list do najbliższych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-18

Drużyna Gumisiów brała udział w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w którym zajęła drugie miejsce. Gumisie pokonały cztery inne starsze zespoły z innych przedszkoli. Dzielnie walczyły i wykazały się ogromną wiedzą na temat bezpieczeństwa własnego i innych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-18

W poprzednim tygodniu Nasza Lilianka obchodziła swoje 3 - cie urodziny. Z tej okazji poczęstowała nas owocowymi cukierkami z galaretką, a także waflami. Udało nam się również umocować w tych słodkościach urodzinową świeczkę, by mogła wypowiedzieć życzenie...Wszystkiego najlepszego!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-17

Kolejna przygoda "Pszczółek" w Arboretum w Kopnej Górze. Tym razem wiosenny i ciepły spacer po lesie przyniósł nam mnóstwo pozytywnej energii i świetnego humoru:) Czekamy na kolejną przygodę:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-16

Gumisie kolejny raz odwiedziły Arboretum w Kopnej Górze. Tym razem dzieci poznawały życie mrówek. Podziwiały też piękno wiosennego lasu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-16

Hania Romanowska, Karolinka Domaszewicz i Ola Szymczuk reprezentowały nasze przedszkole w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Angielskiej ,,My English Song". Stanęły na wysokości zadania zajmując czołowe miejsca i nagrody. Brawo dziewczęta!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-16

Przedszkolaki w ciepły wiosenny dzień pojechały do Arboretum obserwować owady w ich naturalnym środowisku. Niektóre owady takie jak: pająk, mrówka pod bacznym okiem pani leśnik zostały umieszczone w plastikowym pojemniku w celu lepszej obserwacji. Oczewiście po spacerze owadom została zwrócona wolność. Wykonały pracę plastyczną pt.: ,, Biedronka na łące" . Żywą lekcją historii było oddanie hołdu i zapalenie zniczy pod Pomnikiem Powstańców Listopadowych  z Oddziału płk Józefa Zaliwskiego poległych w walce o niepodległość Rzeczypospolitej w bitwie nad rzeką Sokołdą 7 lipca 1831roku. Uczymy dzieci patriotyzmu na co dzień, by pamiętały o tych, którzy o naszą wolność walczyli. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-16

W piątek 13.04.2018r. razem z dziećmi z Grupy ,,Elfy" wyruszyliśmy do Hotelu ,,Borowinowy Zdrój" , aby wziąć udział w zabawach pirackich. Przywitały nas Panie Piratki ubrane w pirackie stroje. Przedszkolaki spróbowały ,,pirackiej herbatki " i owocowego ciasta, wykonały z papieru pirackie czapki, tańczyły piracki taniec. Wszystkie dzieci były pasowane na ,,Piratów".  Szukały w ogodzie ukrytych skarbów, co wcale nie było łatwe. Za prawidłowo wykonane zadania otrzymały pamiątkowe dyplomy wspólnej zabawy i złote dukaty.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-16

Dziś Gumisie poznawały odgłosy wydawane przez różne gatunki ptaków. Po wysłuchaniu ptasich śpiewów miały okazję również obejrzeć ich gniazda. Dzieci zachwyciły się też żywym ptakiem, który akurat dziś uderzył w okno przedszkola. Kiedy mały śpiewak wrócił do siebie, wspólnie z dziećmi został wypuszczony na wolność.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-13

Jeszcze przed świętami Kaczuszki założyły własny ogródek. Sialiśmy kiełki, sadziliśmy cebulkę, kwiatki oraz fasolkę. Szczypiorek, rzeżuszka oraz kiełki zostały spałaszowane wraz z kolorowymi kanapkami. Wychodowana fasolka nadal ozdabia nasz parapet i jest już coraz większa. Przy okazji tak udanej hodowli dzieci poznały bajkę "Jaś i zaczarowana fasola" co sprawiło iż nasza roślinka nie jest już taka zwyczajna ;) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-09

Kontynując temat wiosennego konkursu "Eko- zabawka. Dbajmy o nasze środowisko" Kaczuszki prześcigają się w pomysłach na kolejne zabawki z kartonów patyków i innych surowców wtórnych. Największym powodzeniem cieszy się jednak duży pusty karton który pełnił już funkcję domku, budy dla piesków, oraz akwarium z którego dzieci patyczkami wyławiały rybki. Zabawy niezdefiniowanymi przedmiotami dają dzieciom większe pole do pobudzania wyobraźni oraz kreatywnego myślenia. Ciekawe co jeszcze stworzą maluszki... 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-08

Od niedawna Kaczuszki są bardziej widoczne i rozpoznawalne wśród innych grup w naszym Przedszkolu - a to za sprawą kamizelek odblaskowych podarowanych nam przez Pogotowie Ratunkowe. Oprócz naszej grupy podobne kamizelki nosi tez grupa Gumisi. Choć kamizelki obu grup sa w tym samym kolorze, to jednak znacznie się różnią. Nasze kaczuszkowe mają z obu stron czarną otoczkę, z przodu rysunek żubra, a na plecach numer alarmowy 112. Od teraz nasze Panie wychowawczynie będą nas lepiej rozróżniać, gry na przedszkolnym placu spotkają się wszystkie grupy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-07

Dzieci z grupy Gumisie, wczesniej posadziły i posiały różne roślinki. Teraz z ochotą i zaciekawieniem oglądają je pod lupą.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-05

Na ten dzień najważniejsza ozdoba przypominająca o Wielkiej Nocy jest już gotowa...

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-30

Dzieci z grupy Gumisie postanowiły posiać owies. To będzie  zielona dekoracja do kącika przyrody jak również dekoracja z akcentem świątecznym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-29

Przedszkolaki zapoznały się z symboliką pokarmów wkładanych do wielkanocnego koszyka. Wykonały też własne, świąteczne koszyki

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-28

Zabawa dydaktyczna połączona z degustacją produktów otrzymywanych dzięki hodowli zwierząt gospodarskich

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-26

data dodania: 2018-03-26

Karnawał wprawdzie już za nami, ale wciąż mamy wspomnienia i śliczne karnawałowe maski, które wykonaliśmy sami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-26

data dodania: 2018-03-26

data dodania: 2018-03-26

W przedszkolu wciąż nabywamy nowych umiejętności. Robiliśmy owocowy koktajl, marchewkowy sok, syrop z cebuli, kapustę kiszoną, samodzielnie przygotowywaliśmy sobie śniadania a tym razem poprzeczka została postawiona jeszcze wyżej. Pizza – to nie lada zadanie, któremu spostaliśmy wyśmienicie – palce lizać! Kto wie, może kiedyś otworzymy w Supraslu naszą pizzerię:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-26

data dodania: 2018-03-26

data dodania: 2018-03-26

data dodania: 2018-03-26

data dodania: 2018-03-26

Każda pora roku jest atrakcyjna dla dzieci. Muminki orzekły jednak, że najfajniejsza jest zima, bo oferuje różne zabawy na śniegu i lodzie. Może tęsknota za śniegiem sprawiła, że to właśnie zima zdobyła serca Muminków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-26

Czy pójdziemy dziś na magiczny dywan? – to pytanie każdego dnia powtarzają Muminki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-25

Smerfy pod korą drzew iglastych szukały korników - szkodników. Zbierały korę drzew iglastych i wykonały pracę plastyczno - techniczną wykorzystując wiórki drzew, mak i gałązki znalezione w lesie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-25

Haniu ! 

Z okazji Twoich urodzin składamy Ci najlepsze życzenia i dużo buziaków!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-25

Smerfy uczestniczyły w warsztatach kulinarnych w restauracji ,,Prowincja" w Supraślu. Dzieci bardzo serdecznie zostały przywitane przez właścicielkę restauracji p. Anię Arciszewską.  Pan Grzegorz  uczył dzieci lepienia pierogów. Robiły kulki z ciasta, wałkiem je wałkowały i do środka wkładały farsz. Ugotowane  pierogi szybko znikały z talerzy, otrzymały również  dyplomy. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-25

Smerfy zostały zaproszone do udziału w dniach otwartych w Szkole Podstawowej w Supraślu. Razem z uczniami młodszych klas uczestniczyły na lekcjach i w zabawach sportowych w sali gimnastycznej. Wykonały także z papieru kurkę z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-25

         Dnia 20.03.2018r obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, dlatego w tym dniu dzieci z grupy Elfy utrwaliły zasady mycia zębów, przypomniały w jaki sposób dbamy o zdrowe zęby oraz pokolorowały obrazki dotyczące profilaktyki jamy ustnej. Pomogły również w wykonaniu gazetki informacyjnej dla rodziców. Na szczęście w naszym przedszkolu przykładamy dużą wagę do dbania o zdrowie jamy ustnej i Elfy mogą się pochwalić swoją wiedzą na ten temat:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-23

Gumisie podaczas warsztatów kulinarnych w restauracji Prowincja próbowały swoich sił w lepieniu pierogów. Wyszły wyśmienite!!! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-23

Gumisię ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową rysując "leniwą ósemkę"

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-20

Dzieci z grupy "Gumisie" badają objętość wody wykorzystując różne naczynia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-20

Dzieci z grupy "Gumisie" codziennie dbają o czystość jamy ustnej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-20

Dziś "pszczółki" wybrały się na wasztaty do restauracji "Prowincja" w Supraślu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały jak się robi pierogi a także same mogły to zrobić. Na koniec zjadły zrobione przez siebie pyszne pierogi i otrzymały dyplomy :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-20

Gumisie zapoznają się z bum bum rurkami

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18

Gumisie zakładają mini ogród na parapecie

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18

Gumisie utrwalają obrazy graficzne liter

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18

W Kopnej Górze Gumisie zapoznawały się z piętrami lasu 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18

Gumisie eksperymentują z lodem

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18

Gumisie nabywają umiejętności matematycznych dzięki zabawom z wodą

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18

W ramach projektu "W krainie matematyki" Gumisie stworzyły grę planszową

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18

Gumisie wiedzą, co to znaczy patrzeć na świat przez różowe okulary

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18

Stworzenie "Chmurnej Kasi" to dobra okazja do rozpoznawania i nazywania własnych emocji oraz dyskusji na temat rozwiązywania problemów

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18

Gumisie tworzą bazę do tworzenia świata mórz i oceanów

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18

 W narciarni u pani Magdy Elfy przeniosły się w Zakopiańskie klimaty. Mogły zobaczyć nie tylko narty używane dziś, ale również takie na których jeździli ich dziadkowie. Dzieci miały wiele pytań, szczególnie o pochodzenie medali, pucharów, statuetek i zdjęć. Pani Magda cierpliwie i bardzo ciekawie odpowiadała na wszystkie pytania. Pokazała nam również w jaki sposób ostrzy się narty i zapoznała z zasadami wypożyczenia sprzętu. Dziękujemy pani Magdzie za przemiłe spotkanie i niespodzianki, które otrzymały dzieci oraz życzymy dużo śniegu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18

 W narciarni u pani Magdy Elfy przeniosły się w Zakopiańskie klimaty. Mogły zobaczyć nie tylko narty używane dziś, ale również takie na których jeździli ich dziadkowie. Dzieci miały wiele pytań, szczególnie o pochodzenie medali, pucharów, statuetek i zdjęć. Pani Magda cierpliwie i bardzo ciekawie odpowiadała na wszystkie pytania. Pokazała nam również w jaki sposób ostrzy się narty i zapoznała z zasadami wypożyczenia sprzętu. Dziękujemy pani Magdzie za przemiłe spotkanie i niespodzianki, które otrzymały dzieci oraz życzymy dużo śniegu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18

Tematem tego tygodnia w grupie kaczuszek były "Wiosenne hodowle". Z tej okazji każda Kaczuszka przyniosła swoją własną cebulkę i z niecierpliwością czekamy na szczypiorek, który dodamy do naszych śniadaniowych kanapek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18

W ramach projektu „Leśne Przedszkolaki” dzieci realizowały kolejne zadanie – tropienie leśnych zwierząt. Zadanie wcale nie było proste, ponieważ najpierw trzeba było poznać i zapamiętać odciski zwierzęcych łapek, a następnie odszukać je na leśnych ścieżkach.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-14

Długo oczekiwaliśmy na pierwsze zajęcia z p. Magdą. Musieliśmy czekać, aż nieco urośniemy, by móc jak starsze dzieci wyruszyć na leśne ścieżki z kijami. Cieszymy się, że w pszyszłym roku będziemy uczyć się jeździć na nartach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-14

Bum Bum Rurki to praktycznie nieograniczone możliwości zabawy oraz edukacji muzycznej. Sprawdzają się doskonale w nauczaniu podstawowych elementów muzyki: rytmu, melodii oraz harmonii. Kolorystyka Bum Bum Rurek odpowiada określonym dźwiękom. Gra polega na uderzaniu nimi o dowolną powierzchnię i wówczas wydobywają określone harmonijne dźwięki. Można też używać jak cymbałków - grając pałeczkami. Bum Bum Rurki wspaniale kreują także zabawy grupowe oraz naukę gry zespołowej. Możliwości tworzenia muzyki są nieograniczone, a Bum Bum Rurki inspirują dźwiękiem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-14

Sześciolatki realizowały tematykę tygodnia: ,,Nie jesteśmy sami w Kosmosie". Nazywały i wskazywały planety Układu Słonecznego, poznały postać wielkiego polskiego astronoma - Mikołaja Kopernika, opowiadały o lotach kosmicznych. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-14

        Elfy w ramach realizacji programu z zakresu profilaktyki zdrowia "Czyste powietrze wokół nas" odwiedził dawno nie widziany przyjaciel Dinek - mały dinozaur, który uwielbia czyste powietrze. Tym razem przybył ze swoim kuzynem Dinusiem. Dzieci bardzo ucieszyły się z tak miłych odwiedzin. Pokazały swoją salę, zaprosiły dinozaury na zajęcia z panią Elą. Pod fachowym okiem pani Eli popisywały się umiejętnościami tanecznymi. Elfy zaprosiły do sali panią Renatkę od zajęć rytmiki i przedstawiły ją swoim gościom. Pani Renatka przygotowała fantastyczne zajecia z Bum, bum rurkami (Nowość przedszkola:)), którymi dzieci były zafascynowane. Dzieci grając na bum, bum rurkach tworzyły akompaniament do piosenki Dinusia. Dinozaurom bardzo podobało się w naszej grupie, wybraliśmy sie razem na wycieczkę w poszukiwaniu różnych źródeł dymów. Dzieci bardzo szybko je zlokalizowały: dymiące kominy, jadące samochody, zainteresowały je duże kominy dawnej fabryki, a nawet przechodnie palący papierosy, którym grzecznie zwróciły uwagę. Wycieczka i zajęcia poświęcone dbaniu o czyste powietrze wokół nas zainspirowały Elfy do namalowania plakatu węglem przedstawiającego dym i umieszczeniu na nim własnoręcznie wykonanych znaczków "Zakazu palenia", odwiedziny przemiłych gości uwieczniły  malując farbami ich portrety.  Dinozaury są mile oczekiwanymi gośćmi. ZAPRASZAMY!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-13

"Pszczółki" juz zaczęły przygotowania do wiosny. Wspólnie posadziły cebulkę do kącika przyrody w swojej sali :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-12

Kolejny wyjazd "Pszczółek" do Kopnej Góry. Tym razem tematem było poznawanie kory drzew :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-08

We Środę obchodziliśmy Dzień Urodzin naszej Basi. Basieńka skończyła 3 lata. Z tej okazji przyniosła domowe ciasteczka i także dużo lizaków. To był słooodki dzień w naszej grupie.... Dziękujemy Basiu i życzymy Ci wszystkiego co najlepsze!!!! - Kaczuszki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-04

22 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Najstarsze grupy dzieci uczestniczyły w zabawach z językiem polskim. Tego dnia każdemu dziecku przypomniano o naszych symbolach narodowych, ale przede wszystkim o wartości języka w kreowaniu tożsamości małego człowieka.

data dodania: 2018-03-04

        Najmłodsze przedszkolaki już po raz drugi uczestniczyły w zajęciach z Sensoplastyki. Tym razem Kaczuszki oraz Krasnoludki miały okazję zanurzyć się w cieczy nienewtonowskiej, pougniatać eko- ciastolinę czy też stworzyć własną kolorową "zupę" z mąki wody oraz przypraw. Wszelkie działania dzieci podejmowały w twórczej, swobodnej atmosferze. Zajęcia były również okazją do integracji, czasem rozmów oraz wymiany doświadczeń. Dzieci opuściły zajęcia z kolorowymi stopami i rączkami oraz pachnące pomarańczą, imbirem czy też cynamonem. Liczymy, iż nasza Sensoplastyczna grupa będzie się powiększała:)

                                                                                                                                                                                          Pamiętajmy: "Brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko" 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-02

Dziękujemy mamie Iwa i Gabrysia za przeczytane książki i zapraszamy kolejnych rodziców :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-02

We czwartek obchodziliśmy  3 urodziny Zuzi. Złożyliśmy jej życzenia i zjedliśmy pyszne urodzinowo-piernikowe ciasto. Sto lat Zuziu, życzymy Ci spełnienia marzeń!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-21

Jubilatom składamy najlepsze życzenia, dużo zdrowia, radości i wspaniałych kolegów i koleżanek !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-21

Dzieci  z domu przyniosły swoje zegary. Z zainteresowaniem porównywały je i odczytywały, która jest godzina.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-18

Z okazji Dnia św. Walentego Kaczuszki zrobiły walentynkowe kartki, które podarowały swoim najbliższym...

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-18

Podczas swoich codziennych spacerów grupa Kaczuszek często odwiedza leśny plac zabaw. Dzieciaczki zbierają leśne skarby, szukaję też śladów zwierząt i ich norek, sprawdzają też czy w paśniku jest jedzonko. Kaczuszki dobrze wiedzą, ze zimą dokarmiamy zwierzęta!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-18

Pszczółki wybrały się do pobliskiego lasu, aby korzystać z uroków pięknej zimy :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-15

"Pszczółki" bawiły się w świetną zabawe, której zadaniem bylo odpowiednie rozłożenie towaru na półkach sklepowych :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-15

W tym tygodniu Pszczółki rozmawiają o sklepach. Dlatego też wyruszyły do sklepu spożywczego, aby obserwować prace kasjera oraz poznać asortyment sklepu. Dzieci zrobiły zakupy owocowo - warzywne do naszego kącika przyrody.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-14

12 stycznia Pszczółki, po raz kolejny wybrały się do lasu, tym razem tropić ślady zwierzyny leśnej. Znalazły ślady lisa, zająca, sarny i jelenia. Po wyprawie do lasu, przedszkolaki wykonały w salce edukacyjnej prace plastyczna "Tropy zwierząt leśnych".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-14

Tym razem Gumisie na tropach dzikich zwierząt!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-11

W piękny zimowy dzień po raz kolejny Smerfy pojechały do Arboretum realizując Metodę Projektu z edukacji przyrodniczo - leśnej ,,Leśne Przedszkolaki". Dzieci szukały i rozpoznawały tropy zwierząt znajdujące się na śniegu. Odbijały ślady zwierząt w masie solnej, wykonały pracę plastyczną odbijając ślady zwierząt za pomocą farby plakatowej. Szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do przedszkola. 

  

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-11

2 lutego Pszczółki, Gumisie oraz Smerfy wzięły udział w Balu Karnawałowym organizowanym przez Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Impreza odbyła się w Domu Ludowym. Przedszkolaki fantastycznie się bawiły oraz tańczyły.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-09

Tłusty czwartek w grupie Elfów dzięki naszym rodzicom był wyjątkowo tłusty w tym roku. Oprócz tradycyjnego przedszkolnego pączka dzieci mogły degustować pączki o różnym smaku, porównywać ich wygląd oraz smak. Apetyt im dopisywał :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-08

Pszczółki z okazji Tłustego czwartku wykonały "papierowe" pączki, które wyglądały bardzo smakowicie:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-08

Gumisie układają swoje pierwsze słowa...

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-08

W drugim tygodniu ferii Kaczuszki gościły w sali Elfów. Taka nowość dla naszych maluszków, to było wielkie przeżycie. Kaczuszki chętnie bawiły się nowymi zabawkami. Na zajęciach pięknie malowały farbami, bawiły się w teatr wypychankami ze swoich książeczek, tańczyły i śpiewały wspólnie z Krasnoludkami i panią Elą na zajęciach z tańca ludowego. Świętowaliśmy również 3 urodziny naszej Kaczuszki - Antosia A., który z tej okazji przyniósł do przedszkola pyszne babeczki. Sto lat Antosiu!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-04

Dominisiu życzymy Ci dużo zdrowia i radości !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-03

02.02.2018r. gościem w naszej grupie był pan Krzysztof Fiedorczyk - tata Zuzi. Dziękujemy panu Krzysiowi za przeczytanie kilku przygód Martynki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-03

Dzieci cieszyły się zabawami na "magicznym dywanie" - naszym nowym sprzęcie multimedialnym na sali gimnastycznej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-31

Przedszkolaki zawitały do "Narciarni u Magdy" w Supraślu w ramach tematu Sporty zimowe. Dzieci przez chwilę mogły poczuć się jak w zakopiańskiej wypożyczalni, wzbogaconej o unikatowe pamiątki ze znanymi polskimi sportowcami i trenerami. Gumisie poznały sposoby doboru i konserwacji sprzętu narciarskiego, usłyszały wiele ciekawostek dotyczących narciarstwa, zostały też obdarowane słodkim "co nie co".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-31

 

Gumisie tym razem dokarmiały leśne zwierzęta i pamiętały też o ptakach. Następnie wykonały pracę plastyczną pt. "Dokarmiamy ptaki".

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-25

 

Gumisie nawet zimą czują się świetnie i korzystają z jej uroków.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-25

 

Gumisie poznają zwyczaje karnawałowe, ale najbardziej zaciekawiła ich wenecka maska.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-25

Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka rozpoczęły się już dużo wcześniej. Zaczęliśmy od wykonania prezentów – aniołków z masy solnej. Następnie przygotowaliśmy „warzywno-witaminowy” występ, za który otrzymaliśmy ogromne brawa. Kochane Babunie i Dziadziusiowie to nasza najwierniejsza publiczność.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-23

Największą popularnością wśród Muminków cieszyły się postacie: Elza i Spiderman. Ale niezależnie od przebrania zabawa była przednia, tym bardziej że odwiedził nas św. Mikołaj z workiem prezentów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-23

Podczas kolejnej wizyty w Arboretum w Kopnej Górze Muminki urządziły prawdziwą ucztę dla leśnych zwierząt. Na drzewach porozwieszały marchewki i jabłka, na ściółce rozsypały żołędzie, a do karmnika włożyły słoninkę i nasypały nasionek. Szkoda tylko, że nie miały okazji zobaczyć, jak zwierzęta „ucztują”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-23

By zdobyć odznakę samodzielnego Muminka, dzieci musiały wykazać się umiejętnością samodzielnego ubierania się i rozbierania. Natomiast w zabawie ilustracyjnej do piosenki „Praczki” 4-latki mogły „na sucho” przećwiczyć pranie, rozwieszanie, prasowanie i składanie ubrań.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-23

W ramach doskonalenia samodzielności Muminki stanęły przed trudnym zadaniem – przygotowaniem śniadania. Samodzielnie musiały nakryć do stołu i zrobić kanapki. Okazało się, że własnoręcznie przygotowane śniadanie smakowało nadzyczaj dobrze. Nawet „Tadki – niejadki” zjadły o wiele więcej niż zazwyczaj. Może warto w domu pozwolić na samodzielność przy stole, by nie martwić się zjedzenie całego posiłku.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-23

Gumisie chętnie prezentowały swoje kostiumy, cieszyły się wspólną zabawą, radośnie przeżywały wręczenie prezentu grupie od św. Mikołaja.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-23

Gumisie prezentowały talenty aktorskie podczas Jasełek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-22

Zimno, zimniej... Kaczuszkom zima nie dokucza. Najmłodsze przedszkolaki świetnie radzą sobie na śniegu, a i przygotowania do wyjścia są coraz sprawniejsze. Po powrocie sprawnie się rozbieramy i potrafimy już odwiesić ubranka na miejsce.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-22

Jak co roku w naszej grupie obchodziliśmy wyjątkowe święto - Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni goście przybyli bardzo licznie, niektóre babcie i dziadkowie przyjechali z odległych stron. Program artystyczny kochanym babciom i dziadkom był bardzo bogaty. Wnukowie wystąpiły z przedstawieniem Jasełkowym pt.: ,,W Dzień Bożego Narodzenia", zaśpiewały również piosenki o babciach i dziadkach. Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swój szacunek i miłość. Gościom towarzyszyła radość oraz łzy wzruszenia. Wnuczęta złożyły kochanym babuniom i dziadkom życzenia, wręczyły upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-21

18.01.2018r. dzieci z naszej grupy wystąpiły w Jasełkach pt.: ,,W Noc Bożego Narodzenia" w Supraskim Przeglądzie Jasełek ,,Betlejemka" 2018. Przedszkolaki pokazały wysoki kunszt aktorski występując na scenie. Za swój występ mali aktorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i niespodzianki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-21

"Pszczółki" gościły w naszym przedszkolu swoje kochane babcie i dziadków z okazji zbliżającego się ich święta. Dziękujemy za przybycie i życzymy wszystkiego co najlepsze :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-17

"Pszczółki" pierwszy raz w nowym roku wybrały się na wycieczkę do Arboretum.Tym razem tematem było dokarmianie zwierząt leśnych. Po ciekawej wycieczce do lasu dzieci zrobiły pracę plastyczną i z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-16

Z okazji Dnia Babci i Dziadka składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pogody ducha, radości oraz pociechy z wnuków:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-15

Wspólne wykonywanie świątecznych ozdób sprawia nie tylko radość i satysfakcję, ale również wpływa korzystnie na relacje między dziećmi i rodzicami. Czas spędzony z dzieckiem to wyraz miłości – dobrze o tym wiedzą rodzice 4-latków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-15

Poszukiwanie kolorów poprzez tworzenie ich z kolorów podstawowych miało na celu nie tylko wzbogacenie wiedzy i umiejętności dzieci, ale również było inspiracją do zaprojektowania kolorowych ręczników.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

Hania Romanowska z naszej grupy zaśpiewała pastorałkę pt.: ,,Weseli anieli"

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

Słuchanie opowiadania czytanego przez panią bibliotekarkę panią Urszulę Szypluk pt.: ,,Wesoły ryjek" Andrzeja Widłaka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

Tematem spotkania było ,,Dokarmnianie ptaków i zwierząt zimą". Przedszkolaki pamiętają o głodnych zwierzętach i ptakach zimą, zawiozły do lasu warzywa i owoce - marchewki, buraki, kapustę, jabłka i  siano. Koło paśnika położyły pokarm zwierzętom, aby mogły się posilić. Wykonały pracę plastyczno - techniczną ,,Karmnik". Podziękowania składamy Rodzicom, którzy przekazali warzywa i owoce głodnym zwierzętom leśnym. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

data dodania: 2018-01-12

Dnia 19.12.2017r odbyło się w naszym przedszkolu przedstawienie teatralne teatru " Pod Orzełkiem" pt." Kolędnicy".
Pomocnikami aktorów były dzieci z grupy " Smerfy" oraz Bartek Mazur z grupy "Gumisie".

data dodania: 2018-01-12

Święta to czas niezwykły, magiczny, czas dobroci i refleksji nad tym co ważne, istotne, a zarazem niedoścignione.To czas skupienie i oczekiwania na cud, cud Boży.
Dziś w naszym Przedszkolu odbyło się przedstawienie Jasełkowe w wykonaniu
6 latków z grupy " Smerfy", przy akompaniamencie naszej rytmiczki pani Renaty Zbierajewskiej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, których przywitała pani Dyrektor Beata Grochowska-Surowiec: Burmistrz Supraśla pan Radosłąw Dobrowolski,pani Agnieszka Kamieńska Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ogrodniczkach, ks.Andrzej Chutkowski,pan Piotr Nierodzik, byli pracownicy naszego Przedszkola, oraz personel i nasze przedszkolaki.
W Świątecznym nastroju śpiewaliśmy wspólnie kolędy i życzyliśmy sobie wzajemnie pięknych i pełnych nadziei Świąt Bożego Narodzenia.

data dodania: 2018-01-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-11

dn. 11. 01.2018r. w naszym przedszkolu odbyła się zabawa choinkowa. Wszystkie pszczółki przyniosły cudowne przebrania karnawałowe. Nie zabrakło m. in. policjantów, księżniczek i kowbojów. Było mnóstwo cudownej zabawy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-11

Kolejny raz gościliśmy w naszej grupie mamę naszej pszczółki Weroniki - Panią Małgosię. Dziękujemy za przeczytanie książki i kilku wierszyków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-10

Tuż przed samymi świętami Bożego Narodzenia "Kaczuszki" zrobiły lampiony z papieru. Z kolorowych karteczek wyczarowały piękne światełka. Na koniec dnia zabrały je do domu, by symboliczny ogień ogrzał wszystkich przy wigilijnym stole... Wesołych Świąt!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-07

W tym tygodniu tematem przewodnim w grupie Kaczuszek były pory roku. Kaczuszki poznały kolejność następowania pór roku, symptomy o nich świadczące.Dmuchając przez słomki, uwieczniły na swoich pracach wietrzyk, które zimą mocno wieje.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-07

5.01.2018r. "Pszczółki" gościły Panią Katarzynę Pietruską mamę Kajtka. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki. Serdecznie dziękujemy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-05

Wizyta "Pszczółek" w kuchni przedszkolnej - poznanie czynności i narzędzi pracy osób które pracują w kuchni. Zwrócenie uwagi na konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas wizyty oraz kulturalnego zachowania się.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-05

18.12.2017 odbyło sie przedtawienie Jasełkowe w grupie "Pszczółki" . Były kolędy, pastorałki oraz chwile wzruszeń.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-05

Zabawy w baseinie z kulkami- przedszkolnym prezencie od Mikołaja:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-30

Przedszkolaki przygotowywały własne dekoracje choinkowe - ozdabiały bombki, które podarowała dzieciom mama Kuby

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-27

Bożonarodzeniowe drzewko w tym roku Elfy przystroiły we własnoręcznie zrobione ozdoby.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-21

Dzisiaj Elfy swoim przedstawieniem przywołały magię Świąt Bożego Narodzenia. BRAWO!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-21

Za przykładem Misia Uszatka 4-latki zapełniły półki swojej spiżarni. Zadanie wcale nie było proste, bo trzeba było samemu zadecydować, jakie warzywa / owoce można zamknąć w jednym słoiku. Niektórych tak poniosła fantazja kulinarna, że chcieli zawekować razem grzyby i gruszki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-20

Wprawdzie nie udało się spotkać prawdziwego jeża w lesie, ale zainspirowani opowieściami pani Iwony, postanowiliśmy sami wykonać jeże z plasteliny i położyć je w kolorowej liściowej pierzynce do zimowego snu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-20

Dziś dzieci ozdabiały pierniki upieczone i podarowane nam przez Zuzię i jej mamę. Niektóre ciasteczka nie dotrwały w jednym kawałku do końca lukrowania....

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-20

Dnia 11 grudnia odbyły sie warsztaty świąteczne w oddziale Kaczuszek. Nasze dzieciaczki wspólnie z rodzicami, a także babciami wykonały ozdoby na choinkę. Z masy solnej powstały piękne zawieszki, styropianowe bombki zostały ślicznie pomalowane, nie zabrakło też czerwonych skarpet św. Mikołaja. Na koniec uczestnicy spotkania przystroili drzewko we wszelakie ozdoby przyniesione z domu. Dziekujemy serdecznie wszystkim za wsparcie, a także za udział w warsztatach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-18

Katar to choroba, która dopada wszystkich. Jak zapobiegać i radzić sobie z katarem, tego nauczyły się 4-latki na zajęciach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-15

Nasza wolontariuszka Zuzia umilała dzieciom przedświąteczny czas wspólnym śpiewem kolęd przy akompaniamencie gitary

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-15

Ciuciubabka, porównywanie długości, kontynuowanie, tworzenie i odtwarzanie rytmów, wycinanie – do tego wszystkiego zainspirowały nas szaliki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-15

Muminki oglądając bajkę o Misiu Uszatku i ilustrując piosenkę o praczkach, nauczyły się jak postępować z brudnym ubraniem - prać, rozwieszać, prasować i składać.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-15

Podczas kolejnej wyprawy do lasu Muminki dowiedziały się od pani Hani, dlaczego jesienią spadają liście z drzew oraz wiele innych leśnych ciekawostek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

  Kaczuszki wybrały się na wycieczkę na pocztę. Zainspirowane poznały pracę listonosza oraz zabrały się do pakowania paczek oraz listów. Wykonały również własne skrzynki pocztowe które posłużyły do zabaw w domu. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-10

6 grudnia 2017 r. dzieci przyszły ubrane na czerwono, na głowach też miały czerwone mikołajkowe czapki. Sotkaliśmy się na sali gimnastycznej, aby wziąć udział w Zabawie Mikołajkowej. Pani Ania  i Pani Asia - pomocnice Świętego Mikołaja przygotowały dzieciom wiele zabaw, quizów, konkursów i zabaw tanecznych przy dźwiękach muzyki. W oddali usłyszeliśmy dzwoneczek Świętego Mikołaja i już wiedzieliśmy, że dostojny gość za chwilę pojawi się w drzwiach. W prezencie przedszkolakom przyniósł suchy basen z kolorowymi piłeczkami i świąteczne pierniczki. Życzymy Świętemu Mikołajowi dużo zdrowia, pomyślności i radości i dziękujemy za wspaniałe prezenty !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-10

Temat spotkania: ,,Tajemnicze życie leśnych zwierząt". Przedszkolaki rozpoznawały i nazywały zwierzęta leśne, słuchały ciekawostek, które opowiadała Pani leśnik Joanna Rybij, interesowały się, w jaki sposów niektóre leśne zwierzęta przygotowują się do zimy. Bardzo ciekawą pracę plastyczną wykonały Smerfy pt.; ,,Zwierzęta leśne" wykorzystując stemple, liście i kredki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-10

Dnia 6 grudnia Kaczuszki oraz wszystkie inne grupy z naszego Przedszkola, odwiedził św. Mikołaj. Jest to dzień jego imienin, w związku z tym, wspólnie ze swoimi elfami przygotował dzieciom rożne niespodzianki. Było dużo konkursów, tańców, a także smakowite pierniczki od niego w prezencie. Na koniec dnia  Kaczuszki wykonały ozdoby  z masy solnej, które wspolnie przyozdobią i powieszą w swojej sali na choince.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-10

Elfy w dniu imienin Mikołaja  uczestniczyły we wspólnej  zabawie ze Św. Mikołajem.  Ogromnym  zaskoczeniem były dodatkowe  prezenty czekające na nich w sali. Dziękujemy Św. Mikołaju za wspaniałą niespodziankę!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-09

Elfy bardzo chętnie wysłuchały instrukcji pani Ani i Asi w jaki sposób korzystać z fotobudki. Pozowanie do zdjęć sprawiło im wiele radości:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-09

Imieniny Mikołaja obchodzimy uroczyście!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-06

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w naszym przedszkolu – 20.XI.2017r. Podczas uroczystości poświęconej prawom dziecka starsze dzieci z naszego przedszkola utrwalały wiadomości na ten ważny temat, a młodsze dopiero poznawały swoje prawa. Poprzez wiersze, piosenki i krótkie prezentacje dzieci poznały m.in. prawo do miłości, szacunku, przyjaźni, nauki, zabawy, tajemnicy czy niepowodzeń i łez.
W naszej uroczystości wzięły udział nie tylko wszystkie przedszkolaki, ale również zaproszeni goście – Pani Urszula Szypluk z pobliskiej Biblioteki Publicznej oraz Pani Elżbieta Trochimowicz wraz z uczniami klasy III. Uczniowie pani Eli zaprezentowali wiersze dotyczące wybranych praw, a pani Ula przybliżyła przedszkolakom postać Janusza Korczaka – doktora, pedagoga, pisarza i działacza społecznego. Korzystając z obecności pani Uli, nie obyło się bez przeczytania fragmentu książki – tym razem właśnie Janusza Korczaka pt.”Król Maciuś I”.

data dodania: 2017-12-05

28.11.2017r. ,, Smerfy" gościły Panią Magdalenę Szymczuk ( mamę Oli ). Dzieci w skupieniu i z zainteresowaniem słuchały treści bajki. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do czytania kolejnych Rodziców.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-05

30.11.2017r.  Przekazanie podzękowań dla pracowników Firmy DPD oraz przekazanie upominku od przedszkolaków biorących udział w Projekcie ,,Nowe Pokolenie"

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-05

Pierwszy śnieg najbardziej cieszy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-04

Za oknem coraz zimniej a u Kaczuszek wesoło, ciepło i kolorowo... Nasze coraz rzadsze zabawy w piaskownicy zastąpiliśmy ryżem, który maluszki poochały. Przesypywaniu i szukaniu w nim skarbów nie ma końca. Poprzez stymulacje dotykową oraz słuchową przy okazji dobrej zabawy, pobudzmy nasze zmysły oraz kreatywność.  

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-29

Konkursy i zabawy z okazji Święta Pluszowego Misia sprawiły Gumisiom wiele radości!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-28

W ramach zajęć otwartych odbyło się spotkanie z dr Agnieszką Muszyńską - Mazur, która przygotowała prezentację oraz wygłosiła ciekawą prelekcję na temat roli aktywności ruchowej w życiu dziecka 5 letniego i jej wpływu na zdrowie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-28

Janusz Korczak powiedział kiedyś ,, nie ma dzieci są ludzie". I to jest prawda. ,,Dziecko to także człowiek tylko, że jeszcze mały....". Podobnie, jak każdy dorosły, dziecko jest właścicielem pewnych praw i wolności. Nazywają się one prawami człowieka. Nasze przedszkole odwiedzili w tym dniu uczniowie klasy III  ze swoją wychowawczynią Panią Elżbietą Trochimowicz  ze Szkoły Podstawowej im. Ferdynanda Mareckiego w Supraślu. Uczniowie zaprezentowali niektóre prawa między innymi: Prawo do zabawy, Prawo do miłości, Prawo do odpoczynku i inne. Pani Urszula Szypluk bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Supraślu zapoznała przedszkolaki z postacią Janusza Korczaka i przeczytała fragment książki pt. ,,Król Maciuś I"

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-26

Rodzice z grupy ,,Smerfy" i ,,Elfy" spotkały się z Panią Anną Wilczyńską - pedagog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Białymstoku. Tematem spotkania była ,,Dojrzałość szkolna dzieci sześcioletnich". Rodzice zainteresowani byli tematyką spotkania i zadawali dużo pytań.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-26

Tymuś Makal zaprezentował wiersz Jana Brzechwy pt.: ,,Żaba" w VIII edycji Przeglądu Recytatorskiego pod hasłem: ,,Co w trawie piszczy? - Na skraju puszczy" w Przedszkolu Samorządowym  ,,Rumiankowe Przedszkole" Nr. 77 im. Simony Kossak w Białymstoku. Wywalczył statuetkę dla naszego przedszkola, a dla siebie dużo wspaniałych nagród. Brawo Tymuś!!!. Gratulacje przyjmij od dzieci, Pani dyrektor i wychowawczyń. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-26

W tym dniu każde dziecko wchodziło do przedszkola ze swoim ulubionym misiem. Jedne misie były malutkie, inne średnie, a jeszcze inne ogromne.Dzieci z dumą opowiadały o swoim misiu, jak ma na imię, jak długo dzieli z nim swoje radości i smutki, w wolnych chwilach misie towarzyszyły w zabawach. Ze swoimi misiami wysłuchały historię powstania misia, tańczyły przy muzyce, brały udział w zabawach i konkursach. To był piękny i radosny dzień dla dzieci, pań i wszystkich misiów. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-26

W tym tygodniu Kaczuszki dowiedziały się w jakie ubrania należy ubierać się w chłodne dni oraz same mogły spróbować jak należy sznurować buty. Na zajęcia każda "Kaczuszka" przyniosła z domu po jednym bucie, wypożyczonym od mamy bądź taty lub swoje własne, każde były dobre do ćwiczenia  paluszków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-26

W ostatni dzień tygodnia Kaczuszki obchodziły Dzień Misia. Przebrane za postacie z bajek i w towarzystwie swoich misiów, bawiły sie wyśmienicie. Były zabawy i konkursy, malowanie, podwieczorek z misiami, a na koniec dyskoteka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-26

W piątek (24.11.2017) Elfy uroczyście obchodziły Dzień Pluszowego Misia.Przedszkolaki zapoznały się z historią misia. Były również konkursy, wspólna zabawa ale najważniejsze w tym dniu były misie, które dzieci przyniosły z domu i które towarzyszyły im na wszystkich zajęciach:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-25

"Pszczółki" kolejny raz odwiedziły bibkiotekę i z zainteresowaniem słuchały opowiadania. Zgodnie z tradycją wypożyczyły książki do czytania z rodzicami w domu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-24

Dzieci podczas zajęć dowiedzialy się co to jest para wodna i skąd się bierze. oraz wykonały doświadczenie na potwierdzenie wiedzy teoretycznej

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-24

Najlepsza zabawa jest zawsze na swieżym powietrzu. Pszczółki korzystają z pięknej jesiennej pogody.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-24

   Grupa Kaczuszki oraz Krasnoludki wraz z Rodzicami uczestniczyła w zajęciach prowadzonych metodą Sensoplastyki®. Zarówno dzieci jak i rodzice znaleźli coś dla siebie. Niepochamowana możliwość twórczego działania pochłonęła nawet dorosłych, którzy wspólnie z dziećmi czerpali radość ze spotkania. Komentarz usłyszany od jednej z mam brzmiący : "i to jest prawdziwa plastyka" po raz kolejny uwierdził mnie, iż przestrzeń tworzona na zajęciach Sensoplastyki®  jest bardzo potrzebna. Prócz pobudzania zmysłów, kreatywnego działania, tworzy się niesamowite pole do ludzkich interakcji a poprzez wspólną zabawę dzieci i dorosłych na jednej płąszczyźnie tworzy się atmosfera równości, radości oraz braku rywalizacji. 

                                                                                                                                           Dziękujemy uczestnikom za inspirujące popołudnie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-23

22.11.2017r. przedszkolaki z grupy "Pszczółki" wybrały się z wizyt a do wioski ś. Mikołaja w Pomigaczach (Majątek Howieny). Dzieci miały okazję zobaczyć chatę Mikołaja, poznać Elfy i zjeśc pyszne pierniczki. Oczywiście nie zabrakło także św. Mikołaja z którym każde dziecko zrobiło sobie pamiąkowe zdjęcie i powiedziało, co chce dostać na święta. Każda Pszczółka napisała także list do Mikołaja i wrzuciła do specjalnej Mikołajkowej skrzynki pocztowej!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-23

Dziś Gumisie i Pszczółki odwiedziły Wioskę Świętego Mikołaja. Najpierw dzieci odwiedziły chatę Mikołaja - zobaczyły, jak Mikołaj mieszka, gdzie piecze pierniki, odbiera telefony, odpowiada na listy. Przedszkolaki zostały też poczęstowane magiczną herbatą i piernikami. Następnie wszystkie dzieci napisały listy do Św. Mikołaja i przy pomocy Elfów nadały je na poczcie. Wykonały też prace plastyczne, bawiły się z Elfami, rozmawiały z Mikołajem, wreszcie - wspólnie udekorowały choinkę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-22

Przedszkolaki poznawały prehistorię Ziemi na różne sposoby, jednym z nich było tworzenie własnych skamielin w glinie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-19

Dzieci wcieliły się w role archeologów i odkrywały w ziemi wykonane wcześniej skamieliny. Dzięki tego rodzaju zabawie, Gumisie zapoznały się z niektórymi zasadami pracy wykopaliskowej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-19

Gumisie tworzyły wspólne rysunki uważnie słuchając wskazówek nauczyciela.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-19

Po raz trzeci dzieci z Grupy ,,Smerfy" pojechały do Arboretum. Tematem zajęcia była ,,Fabryka drzew - Jak rośnie las ? ". Dzieci zwiedzały Arboretum, oglądały różne gatunki drzew w lesie, rozpoznawały  i nazywały drzewa, porównywały nasionka pochodzące z różnych drzew, rozwiązywały zagadki o zwierzętach leśnych, słuchały głosów tych zwierząt. Wykonały pracę plastyczną  - mandalę ,, Leśne drzewo" wykorzystując kolorowe papierowe talerzyki, ciekawe gałązki, listki, mech, szyszki i groch. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-17

     W tym tygodniu poznawaliśmy kolory, grupowaliśmy oraz przeliczaliśmy. Stworzyliśmy kolorowe witraże zdobiące teraz nasze okna przez co widzimy świat jak przez różowe okulary. Przełamaliśmy jesienną szarość wszytkimi kolorami tęczy :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-16

Kaczuszki pod koniec tygodnia wypełnionego kolorami postanowiły stworzyć wspólne dzieło. Była sztaluga, kolorowe farby oraz imitacja płótna. Najmłodsze przedszkolaczki były dumne ze efektu swojej pracy. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-16

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.
W ramach nowej innowacji pedagogicznej „Z wartościami w przyszłość” w roku szkolnym 20172018 skupiamy się na pielęgnowaniu wartości.
Dziś zaplanowano i wdrożono szereg działań, dzięki którym dzieci utrwalały właściwe zachowania względem osób starszych, podyktowane m.in. takimi wartościami, jak miłość, szacunek, troska, empatia…
Dzień w przedszkolu zakończyliśmy wręczaniem przez przedszkolaków osobom starszym papierowych kwiatów – na znak szacunku, pamięci i wdzięczności za trudy w wychowywaniu kolejnych pokoleń.

data dodania: 2017-11-15

data dodania: 2017-11-15

data dodania: 2017-11-15

Dnia 8.11.2017 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Zdrowego Żywienia. Tego dnia przedszkolaki miały okazję spotkać się z naszym " przedszkolnym specjalistą" od zdrowego żywienia- panią Niną Kundzicz, która opowiedział o piramidzie zdrowego żywienia i pomagała dzieciom w segregowaniu zdrowej i niezdrowej żywności...

data dodania: 2017-11-15

Dnia 13.11.2017 (poniedziałek) nasze przedszkole odwiedziły przedstawicielki Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białymstoku – 112. Panie: Barbara C., Ewelina Z. i Monika B. przygotowały bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne, na których dzieci miały okazję dowiedzieć się o specyfice ich pracy oraz kiedy dzwonimy pod numer alarmowy 112 i w jaki sposób zgłaszamy różne niebezpieczne sytuacje. Przedszkolakom szczególnie spodobał się kurs pierwszej pomocy, na którym każde dziecko miało okazję być indywidualnie przeszkolone. Dzieci bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem ćwiczyły masaż serca na fantomie pod okiem specjalistek ze 112, a otrzymane odblaskowe kamizelki od razu przymierzyły:)
Dziękujemy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białymstoku za wspaniałe zajęcia edukacyjne, które na pewno pomogą nam w dbaniu o swoje i innych bezpieczeństwo i zapraszamy na kolejne spotkanie.

data dodania: 2017-11-15

Dzisiaj w naszym przedszkolu wolontariuszki z klasy VB - Ania i Zuzia zorganizowały całej społeczności przedszkolnej niespodziankę. Dziewczęta przygotowały dzieci z grupy Gumisie do występu i zaprezentowały inscenizację pt. "Zmartwienie kredek". To pierwsze tego typu przedstawienie w ramach współpracy przedszkola z pobliską szkołą podstawową.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-15

Smerfy zostały zaproszone na przedstawienie pt:,,Zmartwienie kredek" w wykonaniu dzieci z grupy ,,Gumisie". Przedstawienie zostało przygotowane przez wolontariuszki - Zuzię i Anię uczennice klasy VB Szkoły Podstawowej im. Ferdynanda Mareckiego w Supraślu. Nad całością spektaklu czuwała wychowawczyni ,,Smerfów" pani Małgorzata Prymaka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-15

Filipek Hładuniuk już szósty raz obchodzi swoje urodziny. Jubilatowi życzymy wszystkiego najlepszego - dużo radości i szczęścia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-15

13 listopada do naszego przedszkola przyjechali wyjątkowi goście , były   to Panie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białymstoku. W trakcie odwiedzin przedszkolaki miały okazję poznać sposób przyjmowania zgłoszeń alarmowych oraz w jaki sposób należy korzystać z numeru alarmowego 112. Dowiedziały się także jak działa System Powiadamiania Ratunkowego w Polsce oraz w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy potrzebującemu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-13

Z okazji Święta Niepodległości Kaczuszki przystroiły się we własnoręcznie zrobione biało-czerwone kotyliony, z bliska obejrzały nasze Godło  oraz wykonały pracę plastyczną na konkurs "Za co kocham Polskę?".

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-13

Nasze maluszki Kaczuszki również wzięły udział w Konkursie na owocowo-warzywne zwierzaki. Wspólnie z rodzicami wyczarowały takie oto stworki. Dziekujemy wszystkim za udział. Wszystkie prace zostały nagrodzone.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

,,Cudaki - zwierzaki" z warzyw i owoców wykonane przez dzieci i Rodziców  z naszej grupy były wspaniałe i niepowtarzalne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

Dzieci segregowały do koszyków zdrowe i niezdrowe produkty spożywcze. Kolorowały karty pracy ze zdrową żywnością.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

Pani dyrektor Beata Grochowska - Surowiec wręczyła dzieciom nagrody i wyróżnienia za udział w konkursie ,, Warzywno - owocowe zwierzaki - cudaki"

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

Nauka kroków tańca ludowego ,,Zasiali górale"

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

Książki to skarbnica wiedzy. Dzieci z zainteresowaniem słuchają czytanych książek przez bibliotekarkę -  panią Urszulę Szypluk. Każde dziecko znajdzie dla siebie książkę, która jest interesująca i bogato ilustrowana.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości dzieci wykonały biało - czerwone chorągiewki, zaśpiewały hymn państwowy,zapoznały się z postacią Marszałka Józefa Piłsudskiego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

Pani Agnieszka i Pan Tomek  z firmy kurierskiej DPD wręczyli dzieciom nagrody za udział w konursie plastycznym pt.: ,,Samochód DPD".

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

Dzisiaj dużo rozmawialiśmy o jutrzejszym Święcie Niepodległości. Postanowiliśmy uczcić je wspólnym, pamiątkowym i  symbolicznym zdjęciem:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-10

Dzisiaj gościliśmy w grupie panią Agnieszkę i pana Tomka - przedstawicieli firmy DPD, którzy przyjechali do nas z wieloma dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami. W konkursie wzięło udział aż 20 dzieci z naszej grupy, BRAWO !!! GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU ZA KREATYWNOŚĆ I TWÓRCZOŚĆ ORAZ DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA OGROMNE WSPARCIE:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-10

Muminki, zachęcone przez Misia Uszatka, wyruszyły do lasu po grzyby – oczywiście tylko te jadalne. Zadanie nie było jednak takie proste, bo samodzielnie musiały decydować, które grzyby zbierają do koszyczków.

Grzybobranie stało się również doskonałą okazją do liczenia i przeliczania.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-10

Dzieci z grupy Gumisie bardzo lubią cykliczne wyjazdy do lasu - dowiadują się tam wielu ciekawych rzeczy z życia miejscowej fauny. Tym razem tematem przewodnim były gryzonie, ale przy okazji dzieci poznały sposób odżywiania się roślin - choć trudne słowo "fotosynteza" nie padło, Gumisie już orientują się, na czym ten proces polega.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-09

Aż ośmioro dzieci z naszej grupy wzięło udział w przedszkolnym konkursie pt "Owocowo-warzywne zwierzaki-cudaki"! Dwoje z nich zdobyło I nagrodę, a pozostała szóstka - wyróżnienie. Zdrowa i smaczna wystawa była imponująca!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-09

"Pszczółki" 6.11.2017 kolejny raz wybrały się na wycieczke do arboretum. Tym razem pogoda dopisała i poszukaliśmy odpowiedzi na pyatnie "Dlaczego opadają liście". Z niecierpliwością czekmy na kolejny wyjazd.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-06

Grupa Kaczuszek poczas cotygodnowych spotkań bibliotecznych. Najmłodsze przedszkolaki założyły już swoje karty i uczą się zasad wypożyczania książeczek. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-05

Teatrzyk z samodzielnie wykonanych kukiełek w grupie "Kaczuszki". Tematem wykonywanych imrowizacji była Rodzina. Dzieci wyklejały, wycinały oraz malowały ćwicząc swoje paluszki. Następnie samodzielnie odgrywały, krótkie scenki odkrywając swoje umiejętności teatralne. Wielkie brawa dla małych aktorów :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-05

Każdego ranka, po przywitaniu się, każde dziecko określa swoje emocje, swój nastrój przy pomocy symboli. Gumisie mówią o swoich troskach i radościach, a koledzy porównują je ze swoimi i dzielą się własnymi doświadczeniami. W ten sposób Gumisie uczą się rozpoznawania i nazywania własnych stanów emocjonalnych. Później dzieci podejmują różne aktywności wynikające z planu dnia - tu: tworzą kolejną kartę do Pamiętnika Podróżnika. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-04

Przedszkolaki uczyły się tworzyć zbiory równoliczne z materiału przyrodniczego, doskonaliły orientację przestrzenną na kartce papieru, utrwalały znajomość liczebników głównych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-04

Przedszkolaki wykonały prezentację graficzną własnej grupy - znalazły się tu wizerunki kolegów i koleżanek, Gumisie nie zapomniały również o swoich paniach.... Dzieci zwracały uwagę na to, aby każda osoba przedstawiona na plakacie wyróżniała się cechami charakterystycznymi dla niej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-04

W grupie Gumisiów za sprawą mamy Filipa także "wyrosły" grzyby. W naszym przedszkolu zapachniało lasem i zrobiło się kolorowo...

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-04

Jak wygląda las jesienią? Na to pytanie Muminki szukały odpowiedzi w naturze. Następnie swoje spostrzeżenia przedstawiły w formie plastycznej. Jednak ustawienie drzew, tak by tworzyły las, okazało się wcale nie takie proste.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

Elfy zaprosiły młodsze dzieci - Muminki na wycieczkę, by przekazać im przedszkolną tradycję zapalania zniczy na grobie nieznanego żołnierza w Dzień Zaduszny.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

Przedszkole i swoją wychowawczynię p. Bożenkę Kercher odwiedziła  dawna wychowanka p. Ewelinka Siennicka i p. Piotr Kupicha

z zespołu  ,,Feel". Były łzy wzruszenia, miłe wspomnienia z lat pobytu w przedszkolu oraz wspólne zdjęcia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

Bawimy się przy piosence "Cebulka i burak".

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-31

Ach, jakie piękne liście!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-31

31.10.11 Elfy integrowały się z dziećmi z grupy Smerfy na wycieczce do Krainy Psotnika.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-31

Elfy na warsztatach pt. "Drzwi do świata muzyki" w Operze i Filharmonii Podlaskiej

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-31

Dzieci wiedzą już, co znaczą niektóre znaki drogowe i potrafią odpowiedzialnie zachować się na ulicy.

data dodania: 2017-10-30

Pierwszy wyjazd Muminków do Arboretum w ramach projektu realizowanego przez Przedszkole i Nadleśnictwo Supraśl. Wszystkie dzieci zgodnie ślubowały, że będą zachowywały się jak leśne skrzaty, które dbają o przyrodę. A jak wyglądają prawdziwe leśne skrzaty, dzieci przedstawiły w formie plastycznej, wykorzystując jesienne liście.

data dodania: 2017-10-30

Muminki znają już wszystkie części swojego ciała. Wiedzą, że niektóre występują pojedynczo (np. szyja), parami (np. powieki, stopy), bądź jest ich wiele (np. palców, zębów, włosów). Wiedzą, że części ciała można wykorzystać na wiele sposobów.

data dodania: 2017-10-30

Jesień daje nam owoce – a wraz z nimi zdrowie i wiele pysznych smaczków.

data dodania: 2017-10-30

17.10. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panem policjantem mł. asp. Karolem Januszko. Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Razem z panem policjantem wyruszyły na pobliskie przejście dla pieszych i ćwiczyły przechodzenie przez ulicę. W nagrodę policjant wręczył przedszkolakom opaski odblaskowe. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia radiowozu.

data dodania: 2017-10-30

Zgodnie ze słowami piosenki „Idzie lasem Pani Jesień” Muminki zadbały, by na szyi jesiennej damy nie zabrakło czerwonych korali.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-30

W ramach nowej innowacji pedagogicznej "Z wartościami w przyszłość" w roku szkolnym 2017\2018 skupiamy się na pielęgnowaniu wartości. Dziś zaplanowano i wdrożono szereg działań, dzięki którym dzieci utrwalały właściwe zachowania względem osób starszych, podyktowane m.in. takimi wartościami, jak miłość, szacunek, empatia... Dzień w przedszkolu zakończyliśmy wręczaniem przez przedszkolaków osobom starszym papierowych kwiatów - na znak szacunku, pamięci i wdzięczności za trudy w wychowywaniu kolejnych pokoleń. Zapraszamy do śledzenia naszych cyklicznych uroczystości na stronie przedszkola oraz facebook'u!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-30

Wrzesień i połowa października u Kaczuszek był czasem adaptacji. Wielkie sukcesy za nami! Jesteśmy już prawdziwymi przedszkolakami! Przychodzimy do przedszkola pełni radości i otwarci na poznawanie świata. Jesteśmy też coraz bardziej samodzielni,  jedzenie oraz korzystanie z toalety nie sprawia nam już trudności. Samodzielnie potrafimy także myć ząbki oraz ubrać się na spacerek!  Przyzwyczailiśmy się do spania w przedszkolu, co początkowo nie było dla nas łatwe. Pierwsze spacery, zabawy, piosenki, prace plastyczne oraz wycieczki już za nami! Zaczęliśmy już wchodzić w interakcje i sami inicjujemy wspólne zabawy. Mamo  Tato możecie być z nas dumni!  :) 

data dodania: 2017-10-28

Gumisie uwielbiają wiewiórki - tym bardziej, że kilka z nich zamieszkuje w przedszkolnym ogrodzie. Przedszkolaki postanowiły wykonać wiewiórkowe kity z jesiennych liści.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-27

Tym razem dzieci zapoznały się ze ścieżką edukacyjną, gdzie dowiedziały się, jak zwierzęta leśne przygotowują się do snu. Gumisie "natknęły się" również na domek Baby Jagi i wielką sieć pająka! Po powrocie do siedziby Arboretum przeniosły swoje wrażenia na papier - tak powstały włóczkowe pajęczyny z żołędziowymi pająkami!

data dodania: 2017-10-27

 Metoda projektu z edukacji przyrodniczo - leśnej ,,Leśne Przedszkolaki". Dzieci obserwowały drzewa i krzewy jesienią. Wykonały pracę plastyczną pt: ,,Jesienne drzewo" wykorzystując liście jako naturalne tworzywo przyrodnicze. Piękne bukiety z różnokolorowych liści ozdobiły kącik przyrody w naszej sali. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-26

23.10.2017r. "Pszczółki" kolejny raz wybrały się na przygodę projektu "Leśne Przedszkolaki" do Kopnej Góry. Tym razem tematem spotkania były "Grzyby jadalne i trujące". Dzieci świetnie się bawiły i został im przybliżony temat grzybów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-25

24.10.2017r. Pszczółki na warszatatch plastycznych prowadzonych przez Panią Rozalię Bojarską poznały ciekawą formę wykonania muchomorka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-25

,,Smerfy". Dnia 23.10. 2017r. w naszej grupie odbyły się warsztaty plastyczne. Pani Rozalia Bojarska - mama naszego przedszkolaka Filipka pokazała ciekawą technikę wykonania muchomora.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

Muminki zainspirowane postacią patrona przedszkola Jana Pawła II też chciały zmierzyć się ze sceną teatralną – póki co w miniaturze.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

Zabawy z piłką i kuleczkami mogą być bardzo inspirujące

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

Piosenka „Dom dla lalek” stała się inspiracją do wspólnego muzywkowania i budowania – nie ma jak to praca w zespole.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

Pod czujnym okiem pana policjanta przedszkolaki doskonalą bezpieczne zachowania na jezdni i chodniku. Gumisie wiedzą, co należy zrobić, aby przejść na drugą stronę jezdni. Wiedzą też, jak wielkie znaczenie mają elementy odblaskowe - dziś dostały od pana policjanta opaski odblaskowe w prezencie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

Z tej okazji najstarsze przedszkolaki przygotowały autorskie, oryginalne wiersze o nauczycielach, oraz zaprezentowały przedstawienie pt. "Żuk". Były również życzenia, piękne piosenki i kwiaty. Niespodzianką był udział pana Sekretarza Gminy p.Mariusza Żukowskiego

data dodania: 2017-10-16

data dodania: 2017-10-16

data dodania: 2017-10-16

W Poniedziałek 09.10.17 Elfy z ogromnym zainteresowaniem słuchały bajki czytanej przez Panią Małgosię. Dzięki niej utrwaliły nazwy grzybów jadalnych i niejadalnych.

Dziękujemy i zapraszamy do czytania kolejnych rodziców:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

Elfy udały sie do sklepu w celu zakupienia owoców. Bezbłędnie rozpoznawały owoce, nawet te egzotyczne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

Elfy polubiły napój owocowo - szpinakowy, który same przygotowały. BRAWO !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

Elfy wykazały się twórczościa tworząc kompozycje ze swoich ulubionych owoców. Stworzone przez siebie prace z apetytem zjadły.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

W siedzibie Arboretum Gumisie złożyły przyrzeczenie dotyczące poszanowania przyrody i zasad zachowania w lesie - tym samym przyjęły tytuł Leśnego Elfa i stały się strażnikami przyrody. Następnie po ciekawym spacerze z przewodnikiem i poznaniu najbliższej okolicy stworzyły portret Leśnego Elfa z wykorzystaniem materiału przyrodniczego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

Gumisie rozpoczęły wycieczkę zwiedzaniem wystawy zwierząt egzotycznych - węże, pająki, skorpiony i karaczany nie budziły lęku, lecz żywe zainteresowanie! Następnie dzieci poznawały postać Alfonsa Karnego poprzez zwiedzanie wystawy jego prac i zapoznawanie się ze sposobami sztuki rzeźbiarskiej. W końcu same próbowały swych sił tworząc własne rzeźby w glinie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

Elfy polubiły kucharzenie, tym razem przygotowały pyszny mus owocowy oraz dżem wieloowocowy

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

Sałatka jarzynowa w wykonaniu dzieci smakowała wyśmienicie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

Pierwsza wizyta Smerfów w Arboretum w ramach Metody Projektu ,,Leśne Przedszkolaki" na rok szkolny 2017/2018

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

10.110.2017r. przedszkolaki z grupy "Pszczółki" na wycieczkę do Białegostoku. Na początku odwiedziły wystawę zwierząt egzotycznych następnie zwiedziły Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzą a także uczestniczyły w ciekawych zajęciach plastycznych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-12

9.10.2017r. nasze przedszkolaki z grupy "Pszczółki" wybrały się na kolejną ciekawą przygodę z metodą projektu pt.  "Leśne przedszkolaki" do Arbretum w Kopnej Górze. Dzieci zrobiły ciekawą pracę plastyczną połączoną z zabawą oraz pomimo deszczu poznały kilka nazw drzew i roślin ktore można jesienią spotkać w lesie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-09

Wytwory Elfów

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-08

Elfy poznają pracę kuriera. Na zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez p. Tomka i p. Agnieszkę, dzieci miały możliwość zaadresowania przesyłki, wysłania jej oraz pokwitowania i zapłacenia przez terminal. Obejrzały miniaturki samochodów dostawczych firmy Dpd oraz wykonanały własny projekt samochodu Dpd. Odwiedził nas również pan kurier. Następnego dnia Elfy otrzymały list od p. Tomka oraz przesyłkę z niespodziankami dla każdego dziecka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-08

Elfy przypominały osobę patrona przedszkola -  Św. J. Pawła II. Poznały biografię Karola Wojtyły, jego zainteresowania, zabawy z okresu dzieciństwa oraz przysmaki. Uczciły osobę Patrona wyjściem do Kościoła Św. Trójcy i  zaniesieniem serc z własnym imieniem. W przedszkolu Elfy wystawiały sztukę ku Jego czci oraz bawiły się w teatr.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-08

Dzieci obserwują przez lupy dary jesieni w parku, oglądają drzewa i małe owady przygotowujące się do snu zimowego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-06

Odwiedziny Kuriera z firmy DPD oraz prowadzących projekt p. Agnieszka i p. Tomasz. Przybliżenie pracy kuriera, nauka wysyłania przesyłek. Wykonanie plakatu ,,Samochód DPD".

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-06

Sto lat Jubilatowi życzą wszystkie dzieci z grupy wraz z wychowawczyniami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-06

Muminki nie mają czasu na nudę. Może nawet zdołąją unieść się w mydlanych bańkach wysoko w górę, tak jak to było w bajeczce.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-05

Dowiedzieliśmy się, jak utrzymywać porządek w naszych szafeczkach w szatni, a mały jeżyk przypomniał nam, w jakiej kolejności należy nakładać ubrania.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-05

data dodania: 2017-10-04

data dodania: 2017-10-04

data dodania: 2017-10-04

data dodania: 2017-10-04

Postanowiliśmy przekonać się, co zmieniło się w naszym przedszkolu po wakacjach. Ciekawi nas, jak wyglądają nowe sale naszych koleżanek i kolegów.

data dodania: 2017-10-02

Aby zrozumieć, co oznacza nowa nazwa grupy, dzieci musiały zapoznać się z bohaterami bajeczki.

data dodania: 2017-10-02

Uczymy się prawidłowo myć ręce i korzystać z toalety.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-02